izmir-gitar-kursu

Gündelik yaşamın bunaltıcı rutini sizi fazlasıyla sıkmadı mı? Şöyle arkadaşlarla toplanıp bir kaç satır muhabbet ederken bir yandanda sizi rahatlatacak bir şeyler çalıp söylemek harika olmaz mıydı? ”Evet, ben de tam böyle bir şey arıyordum.” diyenler ve hem eğlenceli hem de sosyal bir hobi isteyenler için İzmir gitar kursu birebir!

Ücretsiz deneme derslerimize 0554 971 45 30 numaralı telefonumuzdan randevu oluşturarak size özel ayrılan sürede gitarı yakından tanıyıp, gitarla ilgili aklınızda oluşan tüm sorulara en doğru cevapları alabileceksiniz ve en önemlisi gitar dersinde neler yapabileceğinize şaşkınlıkla tanık olacaksınız.

İzmir Gitar Kursu için Neden Griffin Sanat?

 • %100 Öğrenme garantili.
 • Haftanın 7 günü ders alma imkanı. (09.00-23.00)
 • İzmir’in en uygun gitar dersi fiyatları.
 • Kolay ulaşım, merkezi konum.
 • Ücretsiz pratik yapabilme imkanı.
 • Alanında uzman ekip.
 • Sosyal etkinlikler ve daha fazlası…

Ayrıca aklınıza takılan soruların tamamını cevaplayacak, kursa başlamadan önce bilinmesi gereken 6 maddelik yazımızı mutlaka okumalısınız, sonra tekrardan bu sayfaya bekliyoruz.

Tüm Gitar Çeşitleri İçin; Gitar Kursu İzmir

Çalacağı gitar türünü seçemeyenler için aşağıdaki bilgiler altın niteliğinde! Sen de hangi gitar çeşidi ile ders almaya başlayacağına karar veremediysen aşağıdaki eğitim verdiğimiz gitar türleri ile detaylı bilgileri inceleyerek seçimini yapabilirsin, ayrıca okuduktan sonra yine de kararsızsan ücretsiz deneme dersi sayesinde denemesi bedava!

Yazımızın bu bölümünde spesifik gitar çeşitleri hakkında genel bilgiler vereceğiz ve ardından söz konusu gitar türleri ile ilgili en sık sorulan soruları yanıtlayacağız.

İzmir Gitar Kursu Arayışındakilerin Merak Ettiği Konular

İzmir’de gitar kursu arayışında olanların genel olarak en çok merak ettiği soruları ve yanıtlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Gitar sunduğu geniş ritm ve ses yelpazesinden dolayı birçok müzik türünde en çok tercih edilen enstrümanlardan olmayı başarabilmiştir. Sanat merkezimizde gitar alanında başta klasik, rock ve pop olmak üzere seçeceğiniz gitar türüne ve eğitim almayı talep edeceğiniz müzik türüne de bağlı olarak flemenko, jazz, blues, metal gibi müzik türlerine yönelik eğitimler de sürdürülmektedir.

Sanat merkezimiz bünyesinde klasik, elektro, akustik ve bas gitar eğitimleri verilmektedir. Siz de istediğiniz her an istediğiniz gitar türüyle kurs almaya başlayabilir ve günün yorgunluğunu gitarın tellerine vurarak atabilirsiniz!

Her gitarın kendine özgü bir çalım tarzı, nota düzeni, tutuş stili ve tekniği bulunmaktadır. Her ne kadar genel yapı itibariyle gitarlar birbirleri ile benzerlik gösterse de İzmir gitar kursu olarak en mantıklı kararın çalmak istediğiniz müzik türüne uygun gitar türünü seçip, hangi gitarı öğrenmek istiyorsanız derslere o gitarla başlamanız olduğunu düşünüyoruz. Gitar çeşitleri ile ilgili yazdığımız yazımız karar vermende yardımcı olabilir.

Gitar, telli ve nota yerleri üzerinde belirli (perdeli) bir müzik aleti olduğu için çalması ve öğrenmesi kolay ve çok keyifli bir müzik aletidir. Siz de belirli bir pratik düzeni ile çok kısa bir süre içerisinde gitar ile çeşitli şarkıları çalıp, sesinizle eşlik etmeye başlayabilirsiniz!

Gitar öğrenirken tercih edebileceğiniz 2 seçenek bulunmaktadır. Bunlar; tab ile gitar öğrenimi ya da nota ile gitar öğrenimidir. Siz de dilerseniz her ikisini de kolayca öğrenebilir ve bu sistemi öğrendikten sonra kendi stilinize en uygun seçenekle öğrenmenizin devamlılığını sağlayabilirsiniz. İzmir gitar kursu derslerinde bu konuyla ilgili eğitmeninizden destek alabilirsiniz.

İzmir gitar kursu eğitmenlerimiz tarafından tavsiye edilen gitar dersi almaya başlama yaşı en az 8‘dir. Bunun dışında yetişkin yaş grupları için belirlenmiş herhangi bir kısıtlama bulunmamakla birlikte 8 yaşın üstünde olan herkes yaşı kaç olursa olsun gitar öğrenmeye hemen başlayabilir.

 • İzmir gitar kursu eğitmenleri ile tanışma.
 • Kişiye özgü çalışma çizelgesinin oluşturulmasına yönelik sohbet.
 • Gitar ile ilk tanışma ise tutuş-duruş pozisyonunun gösterilmesi ve tellerde nota basımı.
 • Deneme dersinden önce bir deneyim mevcutsa şarkı ya da etüt dinlenmesi.
 • Gitar öğretmeninin performansı.
 • Oluşturulan öğrenim sürecini içeren programın anlatılması

Enstrümanınızın olmamasını dert etmenize gerek yok! Gitar alacağım ama öncesinde bir neler olacağını görmek istiyorum, param boşa gitmesin biraz ilerletince alırım şeklinde bir düşünceniz varsa derslerin tekrarını yapabilmeniz adına sanat merkezimizde bulunan tüm gitar çeşitlerini, amfi ve diğer tüm gitar aparatlarını ücretsiz olarak kullanabilir ve boş derslik olması durumunda gitar kursu İzmir sınıflarımızda istediğiniz kadar etüt yapabilirsiniz.

Griffin Sanat’ın İzmir gitar kurslarında öğreneceğiniz başlıca konular aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Doğru gitar tutuş pozisyonu ve duruşu.
 • Parmaklarınızın gelişip hızlanmasına katkı sağlayacak etüt ve egzersizlerin çalışılması.
 • Tab, nota destekli eğitim desteğiyle, kursu bıraksanız bile ilerleyişinizi sürdürebileceksiniz.
 • Temel akorların öğrenimi ve basit düzey şarkı çalışmaları.
 • İleri düzey teknik ve akor çalışmaları.
 • Armoni eğitimiyle birlikte eş zamanlı uygulanacak solo-doğaçlama uygulamaları.
 • Diğer eğitim alan öğrencilerle oluşturulacak gruplarla birlikte, toplu çalma yeteneklerinin geliştirilmesi.

Griffin Sanat bünyesinde gitar kursuna katılanların öncelikle gitar seviyesi belirlenir. İlk gitar çalma deneyimiyse zaten eğitime sıfırdan başlanır. Ancak kursiyerin halihazırda gitar çalma deneyimi bulunuyorsa, eğitmenler tarafından seviyesi belirlenir ve o doğrultuda bir program hazırlanır. Dolayısıyla Griffin Sanat bünyesinde hem başlangıç hem de ileri seviye gitar dersleri verilmektedir.

Griffin Sanat bünyesinde verilen gitar kurslarında standart olarak haftada 1 gün, 1 ders eğitim verilmektedir. Yani ayda toplam 4 ders olacak şekilde program yapılır. Ancak grup derslerinde haftada 1 gün, 2 ders eğitim verilmektedir ve bu ayda 8 derse tekabül etmektedir. 1 ders ortalama olarak 50 dakika sürmektedir. Tüm bunların yanı sıra istekleriniz doğrultusunda haftalık ders süresi arttırılabilmektedir.

Gitar çalmayı öğrenmek için ritm duygunuz olması ve gitar çalışmalarına vakit ayırmanız yeterlidir ve ekstra bir yeteneğe ihtiyacınız yoktur. Eğer ki gitar öğrenme isteği içinizde var ise siz de hiç durmayın ve hemen İzmir gitar kursu ücretsiz deneme derslerimize randevu oluşturup neler yapabileceğinizi kendi gözlerinizle yakından görün!

Gitarda parça çalma süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama 3 ayda gitarda temel akor ve ritmlerden oluşan bir kaç parçayı çalmaya başlayabilirsiniz. Bu süreyi daha da aza indirgemek adına kurs dışında yaptığınız çalışmaları arttırmanız, gitarınızla bol bol vakit geçirmeniz yeterli olacaktır.

Sanat merkezimizde öğrencilerimizin talebine göre hem bireysel hem de grup İzmir gitar kursu hizmeti sunmaktayız. Eğer ki amacınız bir arkadaşınızla aynı anda ders almak ya da farklı insanlar tanırken bir yandan da gitar öğrenmek ise grup gitar dersini, yok ben tüm ders süresinde eğitmenle birebir iletişimde bulunmak istiyorum derseniz de birebir gitar eğitimlerimizi tercih edebilirsiniz.

Gitar çeşitleri genel olarak diğer müzik aletlerine oranla daha düşük fiyatlıdırlar. Hangi gitar türünü seçecek olursanız olun bu alanda bir çok marka-model, sıfır-2.el seçeneği bulabilir ve bütçenize uygun bir başlangıç gitarı satın alabilirsiniz. Eğer ki alacağınız gitarın kalitesini şansa bırakmak istemiyor ve kurnaz satıcılardan çekiniyorsanız hemen sanat merkezimizi arayarak İzmir gitar kursu öğretmenlerimizle görüşebilir ve ücretsiz müzik aleti satış danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Gitar derslerine başlarken seçeceğiniz; grup-bireysel, haftalık ders saati süresi, kampanyalar gibi tercihlere göre gitar ders ücretlerimiz değişmektedir. En net bilgiyi alabilmek adına bize 0554 971 45 30 no’lu telefonumuzdan ulaşabilir, mesaj gönderebilir ya da mail aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz!

Hangi gitar çeşidini alacağınıza karar verebilmeniz için öncelikle en çok hangi müzik türüne ilgi duyduğunuzu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. En çok hangi şarkıları çalmak istiyorsanız, o yönde bir tercihte bulunmalısınız. Eğer bir türlü hangi gitarın size uygun olduğuna karar veremiyorsanız bizlerden destek alabilirsiniz. Doğrudan gitar satışımız bulunmuyor ancak sizlere tavsiye konusunda destek verebiliriz. Bunun yanı sıra anlaşmalı olduğumuz mağazalardan kursiyerimiz olarak özel indirim almanız da mümkündür.

Sanat merkezimiz İzmirspor metro çıkışında İzmir Hatay lokasyonunda yer alıyor. Balçova, Narlıdere, Bornova, Urla, Alsancak, Göztepe gibi bir çok merkezi konumun dışında diğer lokasyonlardan da metro, vapur, dolmuş, otobüs gibi ulaşım seçenekleriyle rahatlıkla Griffin Sanat‘a ulaşabilirsiniz.

İzmir Klasik Gitar Kursu

Gitar Kursu İzmir

Sahillerin olmazsa olmazı, arkadaşlarla toplantıların vazgeçilmez neşe kaynağıdır klasik gitar. Canınız sıkıldığında 3-5 parça çalıp kafa dağıtabileceğiniz, çevrenizdekilerin çaldığınız şarkılara eşlik etmesiyle birlikte ortamı cıvıl cıvıl hale getirebilen, taşıması kadar çalması da kolay ve eğlenceli olan bu müzik aletini biraz yakından inceleyelim ve klasik gitar nasıl bir müzik aleti? Öğrenelim.

Klasik gitar, en bilinen gitar çeşitlerindendir ve naylon tellerinden oluşan yapısının parmakları zorlamamasından dolayı genellikle gitar dersi almak isteyenlerin ilk tercihidir. Klasik gitar, pop ve klasik müzik başta olmak üzere; rock, caz, blues gibi neredeyse tüm müzik türlerinde kullanılmaktadır. Ancak yumuşak ses tınısından ve batı tonlu bir müzik aleti olmasından kaynaklı olarak genellikle pop ve klasik müzik parçaların çalınmasında daha sık kullanılmaktadır.

Elektro ve akustik gitarla aynı nota dizilimine sahip olan klasik gitarın telleri elektro ve akustik gitarın aksine metal değil, naylondur. Bu yüzden gitar dersi alacaklara tavsiye edilen ilk önce klasik gitar kursu almaları ardından diğer gitar çeşitlerine geçiş yapmaları yönündedir ancak bu yanlış bir yönlendirmedir. İzmir gitar kursu olarak bizim tavsiyemiz ilginiz olan gitar çeşidini keşfetmeniz ve o alanda eğitim almanız yönünde olacaktır. Gelelim klasik gitar kursu İzmir ile ilgili bir kaç sorunun cevaplanmasına;

Hayır, klasik gitar öğrenmek diğer müzik aletleri gibi yalnızca belli bir çalışma gerektiren bir iş. Eğer ki izmir klasik gitar kursu eğitmenleri tarafından size verilen parmak egzersizleri, gam çalışmaları ve benzeri alıştırmaları yaparsanız çok hızlı bir şekilde klasik gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

Klasik gitar ile genel olarak klasik, folk müzik ve Flamenko tarzında müzikler çalınmaktadır. Ancak günümüzde daha pek çok müzik türü ile birlikte de kullanılmaktadır.

Klasik gitar için çeşitli fiyat skalaları bulunmaktadır. Eğer ki 2. el seçeneğini tercih ederseniz 150-200 Tl arasında bir klasik gitar bulabilirsiniz ancak ben sıfır bir gitar satın almak istiyorum diyorsanız minimum 350-400 TL’yi gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Derslerimizde nota öğrenmek zorunlu tutulmasa da kurstan aldığınız verimin en üst noktada olabilmesi ve dersleri bırakmanız durumunda da ilerleyiş sağlayabilmeniz açısından temel düzeyde nota bilgisi edinmenizi tavsiye ediyoruz. İzmir gitar kursu olarak derslerimizi nota destekli olarak gerçekleştiriyoruz.

Klasik gitar öğrenme süresi kişinin çalışmasına, isteğine bağlı olarak değişmektedir. Ancak standart bir program ile 3 ayda, sıkı bir çalışma ile 1. ayın sonunda bile gitarda şarkı çalmaya başlayabilirsiniz.

Evet, parmaklarınızın tellere alışması, nota yerlerini daha kolay öğrenebilmeniz açısından klasik gitar öğrenmeniz avantaj sağlayacaktır. Ancak elektro gitar çalmak istiyorsanız öncesinde İzmir klasik gitar dersi almanıza gerek yok, direkt olarak elektro gitar dersi almaya başlayabilirsiniz.

Gitar dersi ücretlerimizi öğrenmek için bizi arayabilir ya da mesaj atabilirsiniz. Gitar dersi ücretlerimiz grup-bireysel ve dönemsel kampanyalardan dolayı değişiklik göstermektedir.

Klasik gitar diğer gitar çeşitlerine göre uygun boyut seçeneği daha fazla olan bir gitardır. Bu yüzden 6 yaş ve üzerinde bulunan herkes kendine uygun gitar boyutuyla gitar öğrenmeye başlayabilir!

İzmir Elektro Gitar Kursu

gitar-kursu-izmir

Gitarların arasında belki de en dikkat çeken gitar türü elektro gitardır. Gerek görüntüsüyle gerekse farklı tonlardaki sesleriyle insanları yalnızca etkilemekle kalmayıp aynı zamanda ‘keşke ben de çalabilsem’ dedirten bu müzik aleti, rock müziği denildiğinde akla ilk gelen enstrümandır. Gruplardaki soloları üstlenmesiyle öne çıkan elektro gitarı biraz daha yakından tanıyalım ve elektro gitar nasıl bir müzik aleti? Öğrenelim;

Elektro gitar, notaları öncelikle ses akımına dönüştüren ardından da amfi desteğiyle bu akımı sese çeviren bir gitar türüdür. Klasik gitardan farklı olarak ses çıkarmak için gövdesinde ses yuvarlağı değil, manyetikler bulundurmakta ve akımın iletimini bu şekilde sağlamaktadır. Telleri metalden yapılan elektro gitarın, klasik gitara göre tonu ve çalımı daha serttir. Üzerinde bulunan çeşitli ses ayar düğmeleri ve switch ile ses üzerinde ve volümünde değişiklikler yapılabilmektedir.

Rock müzik başta olmak üzere metal, blues, caz ve pop gibi müzik türlerinde daha da popülerleşen bu müzik aletini neredeyse her müzik yapılan yerde görmek mümkündür. Ayrıca gitarda solo atmak denildiğinde de aklımıza gelen ilk müzik aleti yine elektro gitardır. Siz de bu çılgın müzik aletini çalmak için heyecanlanıyorsanız ama aklınızda sorular varsa hemen bunları yanıtlamaya başlayalım;

Bu sürenin tam olarak belirlenebilmesi için çalışma düzeninin ve hedefin bilinmesi gerekmektedir, ancak yapılan günlük çalışma sonucunda 3 aydan çok daha kısa bir sürede parça çalışmalarına ve basit soloların çalınmasına başlanabilmektedir. Eğer ki parmak egzersizlerini ve elektro gitar tutuşunu doğru bir şekilde kavrar ve bu tip konuları sürekli tekrar ederseniz mümkün olan en hızlı şekilde elektro gitarı öğrenebilirsiniz!

Hayır, eğer elektro gitara ilgi duyuyorsanız direkt olarak elektro gitar kursu İzmir ile ders almaya başlayabilirsiniz. Klasik gitarın tavsiye edilmesinin sebebi parmakların tellere ve tuşlara daha kolay alışmasını sağlamasından kaynaklanmaktadır, ancak sık pratikle 1 hafta içerisinde elektro gitar tellerine alışabilirsiniz.

İzmir elektro gitar kursu olarak gitar satın alırken yanınızda profesyonel birinin bulunmasını tavsiye etmekteyiz. Ancak gitara yeni başlıyorsanız ve bu alan için belirlediğiniz bütçe kısıtlı ise tavsiyemiz bilinen ve hesaplı elektro gitar markalarına yönelmeniz yönünde olacaktır. Başlangıç için tavsiye ettiğimiz gitar markaları arasında Cort, Ibanez, Washburn ve Ashton gibi markalar bulunmaktadır.

Hayır, eğer ki iyi bir eğitmen eşliğinde elektro gitar dersi alıyorsanız ve doğru bir çalışma programına sahipseniz, elektro gitar çalmak oldukça kolay! Ayrıca derslerde yapılan solo çalışmalarının ve parmak egzersizi yaparken ortaya çıkan muhteşem seslerinde çok eğlenceli olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Elektro gitar ve bas gitar arasında belli başlı farklılıklar bulunmaktadır. Elektro gitar, 6 telli enstrüman kategorisinde yer alırken; bas gitar 4 telli enstrüman kategorisinde yer almaktadır. Bass gitarlar, elektro gitarlara kıyasla genel olarak biraz daha büyük olmaktadır. Ancak genel itibarıyla bu iki gitar türü birbirine çok benzediğinden dolayı bir tanesini çalmayı öğrenen diğerini de rahatlıkla çalmaya başlayabilir.

Eğer ki elektro gitar çalmayı temel düzeyde istiyorsanız nota öğrenmenize gerek yok, ancak bu hobiyi ileri seviyelere taşıyıp, hızlı soloları atmak, parçalara doğru ve güzel bir şekilde eşlik etmek istiyorsanız nota ya da tab bilgisi ile eğitim almanızı öneriyoruz.

Eğer ki ilk kez kursa başlayacağım şimdilik beni idare edecek bir gitara ihtiyacım var diyorsanız, yukarıda belirttiğimiz markaların 2. el olanlarını 350 Tl‘den başlayan fiyatlardan satın alabilirsiniz. Ancak sıfır gitar almayı düşündüğünüzde bu rakamın ortalama olarak 150 Dolar gibi bir mevlaya ulaşacağını unutmayın. En doğru tercihi yapabilmek adına sanat merkezimize gelerek İzmir elektro gitar kursu eğitmenlerimizle birebir olarak görüşebilir ve onların tavsiyelerinde faydalanabilirsiniz.

Griffin Sanat olarak ‘Herkes için Sanat’ sloganını uyguluyor ve tüm ders almayı düşünen potansiyel öğrencilerimize harika kampanyalar eşliğinde İzmir’in en uygun fiyatlarını sunuyoruz. Siz de gitar derslerimizin ücretini öğrenmek için bize ulaşın!

İzmir Bas Gitar Kursu

Bir müzik duyduğunuzda ”güzel duyuluyor ama altta bir boşluk var sanki” gibi bir izlenime kapılıyorsanız o grupta bas gitar olmayabilir. Bas gitar bir müzik grubunun alt yapısını dolduran, müziğin ruhunu tam olarak yansıtmasını sağlayan çok önemli bir müzik aletidir. Genellikle gruplarda eşlik amacıyla kullanılsa da zaman zaman parça aralarında geçen sololarıyla ilgileri üstüne toplayan bu görkemli müzik aletini gelin birlikte daha yakından tanıyalım;

Ses çıkarma prensibi olarak elektro gitarla aynı mantıkta çalışan bas gitar, adından da anlaşılacağı gibi kalın oktavlı sesleri çıkaran, seçilen gitara göre 4-5-6 veya daha fazla tel seçeneği olan bir müzik aletidir. Telleri kalın sarımlı metal tellerden oluşmaktadır ve normal gitar tellerine göre bas gitar tellerinin fiyatları bir miktar daha yüksektir. Yanında kullanıcak çeşitli pedallar yardımıyla farkı tonlar elde edilebilir, bu gitarda da elektro gitarda olduğu gibi üzerinde çeşitli ses değişimi ve ton ayarı için düğmeler bulunmaktadır.

Bas gitar pop, rock, metal, thm, tsm farketmeksizin bütün müzik türlerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Eğer siz de bas gitar çalmak istiyorsanız öncesinde başka bir gitar türüne yönelmeden direkt olarak İzmir bas gitar dersi ile derslere başlayabilirsiniz. Şimdi gelelim bas gitar hakkında merak edilen soruları cevaplandırmaya;

Bas gitar çalmak disiplinli çalışıldığında ve yanlışlarınıza müdahale edebilecek profesyonel birinden destek aldığınızda oldukça kolaydır. Şarkılarla birlikte ilerleyen bas gitar çalışmaları, bu zamanları daha eğlenceli kılmaktadır.

Bas gitarda şarkı çalmaya temel parmak egzersizlerini tamamladıktan sonra başlayabilir ve basit kök seslerle bile şarkılara çok güzel eşlik edebilirsiniz. Bu sürecin tamamlanması bas gitar kursu İzmir ile yaklaşık 1.5 ayı bulmaktadır, ancak gereken çalışmaların aksatılması durumunda 1.5 aylık süreç yaklaşık 3 ay gibi bir süreye kadar uzayabilmektedir.

Bas gitarlar çoğunlukla rock, metal, caz, blues, funk, punk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılmaktadır.

Bas gitar fiyatları, diğer gitar türlerine göre daha pahalıdır. Başlangıç seviyesi için alınabilecek bir bas gitar yaklaşık olarak 150 dolar civarındadır. Ancak henüz gitara giriş aşamasında bu kadar para vermemek için 2. el seçeneğini göz önünde bulundurabilirsiniz. Bas gitar için Ashton, Ibanez, Sgr, Yamaha, Cort, Aria ve Sx gibi markaları göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bas gitar kursu İzmir fiyatlarımız seçeceğiniz kampanyamıza göre değişiklik göstermektedir. En net bilgi için bize telefon aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. İzmir gitar kursu ile ilgili aklınıza takılan tüm sorular için bizimle info@griffinsanat.com mail adresimizden ya da telefondan arama ya da sms yoluyla iletişim kurabilirsiniz!

Bas gitar, diğer gitar çeşitlerine göre daha ağır ve sap boyu daha uzun bir gitardır. Bu yüzden bas gitar çalmak için tavsiye edilen minimum yaş 13 ve üzeri yaş grubudur.

Birebir Gitar Kursu 

İzmir’de gitar kursu arayışında olanlar için Griffin Sanat bünyesinde birebir gitar kursları verilmektedir. Bireysel gitar kursları ile hem daha hızlı hem de daha verimli bir şekilde ilerlemek mümkün oluyor. Ancak özel gitar dersi alanlar grup gitar dersi alanlara kıyasla daha hızlı ve verimli ilerler diye kesin bir sonuç yoktur. Bu durum biraz da kişinin bireysel özverisi ve pratik yoğunluğu ile ilgilidir. Nitekim her işte olduğu gitar öğrenme sürecinde de avantajların etkisini arttırmak ve dezavantajları ortadan kaldırmak bizim elimizdedir. Birebir gitar kursunun başlıca avantajları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Kişiye özel çalışma programı.
 • Tek bir kişiye ayrılan geniş vakit.
 • Hedeflenen noktaya daha kısa sürede ulaşma imkanı.
 • Birebir özel destek, esnek ders gün-saatleri.
 • Daha etkin konsantrasyon ve odak ortamı.

Grup Gitar Dersi

Griffin Sanat bünyesinde özel gitar derslerinin yanı sıra grup gitar dersleri de bulunmaktadır. Gitar öğrenmenin yanı sıra sosyalleşme ve yeni insanlarla tanışma amacı da güden kişiler için son derece uygun olabilecek grup gitar dersleri hem birçok avantaja hem de dezavantaja sahip olabilmektedir. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi dezavantajları ortadan kaldırmak ve avantajların olumlu etkisini güçlendirmek her zaman sizin elinizdedir.

Grup Gitar Dersinin Avantajları

 • Sosyal bir ortam.
 • Grup şeklinde müzik icra edebilme becerisi kazanma.
 • Farklı öğrenim yöntemlerini görerek, değerlendirme yapabilme fırsatı.
 • Aynı amacı paylaşan kişilerle alınan eğitim sayesinde motivasyon artışı.
 • Daha hesaplı İzmir gitar dersi ücretleri.

Grup Gitar Kursunun Dezavantajları

 • İlerleme sürecinin daha yavaş ilerlemesi.
 • Gruptaki toplu ortamdan dolayı odak ve konsantrasyon problemi.
 • Bireysel eğitimlere göre daha az süreye sahip olunması.

İzmir gitar kursu arayışında olanlar için gitara ve gitar çalmaya dair tüm merak edilenleri yanıtlamak istedik. Siz de gitar çalmaya başlamak istiyorsanız hem merak ettiklerinizle ilgili hem de sizi bekleyen süreç ile ilgili bilgi almak için bizlere danışabilirsiniz. Dilediğiniz zaman sanat merkezimizi ziyaret edebilir; ücretsiz deneme derslerimize katılım gösterebilirsiniz. Gitar kursu İzmir hakkında daha detaylı bilgi için bizlerle 0554 971 45 30 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.