izmir-san-dersi

Şarkı söylemek sizin için zor bir eylem olarak görülmesin! Şarkı söylemek için illa mükemmel bir ses tonuna ihtiyacınız yok. Şan eğitimi ile sesinizi doğru bir şekilde kullanmayı öğrenerek, sesinizi eğiterek, doğru nefes alma tekniklerini uygulayarak sizde şarkı söyleme performansınızı yukarılara taşıyabilirsiniz. Şarkı söylemeyi kim sevmez? Sizde sevdiğiniz şarkıları mırıldanarak söylemek yerine rahatça bağıra bağıra söylemek istiyorsanız, 12 haftalık bir temel şan eğitiminin ardından rahatlıkla, istediğiniz ortamda, profesyonel bir şekilde şarkı söyleyebilirsiniz.

Şan dersleriyle ilgili merak ettiklerinizi eğitmenlerimize sormak ve ders işleyişi ile ilgili detaylı bilgi almak için sizleri İzmir şan dersi deneme derslerimize davet ediyoruz! Ücretsiz şan deneme dersine katılmak için 0554 971 45 30 numaralı telefonu arayarak ya da mesaj atarak kendinize uygun gün ve saate randevu oluşturabilir ve şan dersi İzmir eğitmenlerimizle birebir olarak tanışabilirsiniz.

İzmir Şan Dersi için Neden Griffin Sanat?

 • Profesyonel eğitmen desteği ile %100 başarılı garantili ses eğitimi.
 • Haftanın 7 günü, sabah 9’dan akşam 11’e kadar kesintisiz ders alabilme seçeneği.
 • Her bütçeye uygun çeşitli ders seçenekleri, indirim ve kampanyalar.
 • Evde çalışmalarında sorun yaşayanlar için sanat merkezinde dilediği kadar pratik fırsatı.
 • Öğrencinin hedefleri doğrultusunda belirlenen kişisel ilerleyiş.
 • Etkinlik, eğlence ve daha fazlası!

Şan Dersi İzmir Hakkında Merak Edilenler

Griffin Sanat bünyesinde sunulan şan dersleri ve ses eğitimi ile ilgili merak ettiklerinizi bu başlık altında yanıtladık. 

Ses tellerini eğiterek, sesin daha bilinçli bir şekilde kullanılmasını sağlayan kurstur. Şan kursu kapsamında diyafram, akciğer, sinüs boşlukları, ağız boşluğu, karın boşluğu gibi günlük hayatta bilinçli olarak kullanılmayan vücut bölümlerimizin kullanılması amaçlanır.

İzmir şan dersi gün ve saatleri hem eğitmenlerimizin hem de kursiyerlerimizin müsait zamanlanlarına göre ortaklaşa olarak planlanmaktadır.

Griffin Sanat olarak tüm yıl 09-00-23.00 arası faaliyet göstermekteyiz. Bu sayede iş, okul ve farklı sebeplerden dolayı zamanı kısıtlı olan kişiler daha rahat program yapabiliyor. Vardiyalı çalışma sistemine sahip kişiler için de her hafta kendi çalışma saatlerine uygun programlar yapılabilmektedir.

Griffin Sanat şan kursları standart programda haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Normal koşullarda bu ders gayet yeterli olsa da öğrencinin talebi doğrultusunda alınan ders sayısı arttırılabilmektedir.

Şan dersini zor olarak nitelemek çok doğru olmasa da çalışmaya ve zamana dayalı bir süreç olduğu bilinmelidir. Eğer ki siz de derslerde işlenen nefes, diyafram, diksiyon vb. teknik egzersizleri ders süresi dışında da tekrar ederseniz İzmir şan dersi eğitimleriyle mümkün olan en kısa sürede en mükemmel sonuca ulaşabilirsiniz!

Şan dersi İzmir eğitmenlerimizin önerisi doğrultusunda ders alacak kişinin fiziksel bir olumsuzluk yaşamaması açısından minimum başlangıç yaşının “15” olmasını önermekteyiz. Ancak 15 yaş ve üstünde bulunan herkes rahatlıkla şan kursumuza katılabilir ve sesini geliştirmek üzere ilk adımı atabilir.

Ses eğitimi her ne kadar uzun bir süreci kapsasada sesinizdeki belirgin farklılıkları hissedebilmeniz, temel seviyeye ulaşma süreniz yaklaşık olarak 12 ile 16 hafta arasında değişmektedir, ancak aksatılmadan yapılan çalışmalar ve derslere zamanında katılım ile bu zaman dilimini aşağıya çekmekte pekala mümkündür.

Herkes doğuştan güzel sesle dünyaya gelmez. Ancak sesinizin ne kadar kötü olduğunu düşünseniz bile şan eğitimi sayesinde olumlu değişiklikler elde edebilirsiniz. Şan eğitimi ses rengini değiştirmez ancak kişinin sesini nasıl kullanması gerektiğini öğretir.

Şan dersi almak ses tonunu büyük ölçüde etkilemez. Ancak şan derslerinde kişinin sahip olduğu ses tonunu nasıl kullanması gerektiği öğretilir. Böylelikle hem konuşurken hem de şarkı söylerken daha kaliteli bir ses çıkarılması öğrenilir. Dolayısıyla şan dersi almanın sesi güzelleştirdiği söylenebilir.

Şan derslerinin faydaları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

 • Etkili ses kullanımı.
 • Doğru nefes alma ve nefesi doğru yönlendirme.
 • Diksiyon çalışmaları sayesinde, etkili ve doğru konuşma.
 • Özgüven gelişimi.
 • Ses değişiminin doğru ve istenen şekilde sağlanması.
 • Diyafram tekniği
 • Vücut gevşetme hareketleri
 • Fonetik, tonlama vb. diksiyon çalışmaları
 • Eser listesi oluşturma
 • Nüans ve çeşitli süsleme notalarının sese entegre edilmesi
 • Doğru nefes kullanımı
 • Sesin sahip olduğu aralığın genişlemesine yönelik egzersizler

Şan derslerine katılmayı düşünenlerin sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi de ‘’şan dersi için uygun muyum?’’ sorusudur. Şan dersine katılmak için spesifik bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Hem konuşma hem de şarkı söyleme yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes şan derslerine katılabilir. Bununla birlikte yaş ile ilgili daha önce de bahsettiğimiz gibi kısıtlama bulunmaktadır.

Genel olarak 13-15 yaş ve üzeri kişiler şan eğitimi için uygun oluyor. Nitekim ses tellerinin gelişimini tamamlanmasının ardından ses eğitimi almak daha iyi olacaktır.

Griffin Sanat’ta her kursiyerin ilk dersinde şarkı söylerken sesi kayıt altına alınır. Temel eğitim 3 ayda tamamlanır. Aynı şarkı 3 ay sonra söylendiğinde de kayıt altına alınır ve aradaki fark gösterilir. Bu farkın gösterildiği her kursiyer ne kadar ilerleme kaydettiğini rahatlıkla fark edebilir. Dolayısıyla 3 aylık temel eğitimin tamamlanması ile birlikte şan eğitiminin iyiden iyiye etkisini göstermeye başladığını söyleyebiliriz.

Şan eğitimlerimizde tarz seçimi öğrencilerimizin talebine göre belirlenmekte olup çalışmalar yine bu doğrultu üzerinden şekillendirilmektedir. Ses eğitiminin gerektirdiği temel nefes, ses ve fonetik çalışmaları tüm müzik türlerine uygulanabilmektedir.

Ayrı bir çalışma gerektiren bütün çalışmalar şan eğitmeniniz tarafından size verilmekte ve istenilen konu detaylı şekilde irdelenmektedir.

Sesi geliştirmek için yetenek önemli olsa da bu önem çalışma ile kıyaslandığında çalışmanın payının daha fazla olduğu net bir şekilde görülmektedir. Eğer ki hevesliyseniz geri kalan bütün konuları boşverin ve hemen derslere başlayarak diğer konuları bir engel olmaktan çıkarın.

Hayır, şan eğitimlerimizde nota öğrenmek zorunda değilsiniz. Ancak derslerden istenilen maksimum verimi alabilmeniz ve ders sonrasında da gelişim sağlayabilmeniz açısından temel seviye nota eğitimi almanızı önermekteyiz.

İzmir şan dersi olarak derslerimizde öğrencilerimize ses eğitimi dışında nota bilgisini de ekstra olarak vermekteyiz.

Ücretsiz şan deneme dersi, öğrenci ve öğretmenin birbirini tanıması, öğrencinin istekleri doğrultusunda planlama yapılabilmesi ve karşılıklı uygulama yapılarak ders almak isteyen öğrenciye detaylı bilgi verilmesi için gerçekleştirilen ücretsiz mini bir derstir.

Ücretsiz deneme derslerinde yapılanları şöyle sıralayabiliriz;

 • Şan dersi İzmir eğitmeni ile tanışma.
 • Kişinin isteklerine göre ses eğitimi aşamalarının oluşturulması.
 • Öğrenci daha önce ses eğitimiyle ilgili çalışma yapmış ise kısa bir performans ya da egzersiz dinletisi.
 • İlk kez şan dersine katılınıyorsa nefes ve ses egzersizinin uygulanışı.
 • Ses eğitimi öğretmeninin şarkı seslendirmesi ya da egzersiz örneklendirmesi.

Şan dersi fiyatlarımız haftalık istenen ders saatine göre dönemsel olarak değişiklik göstermektedir. Güncel fiyatlarımızı öğrenmek için bizimle 0554 971 45 30 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Ders alacağınız eğitmenle tanışmak ve birebir olarak ücretsiz bir ders işlemek için 0554 971 45 30 numaralı telefonu arayarak, uygun gün ve saatlerinizi belirterek ücretsiz deneme dersine randevu oluşturabilirsiniz.

Sizde hayallerinizi ötelemeyin ve şan dersi İzmir ile sesinizi yönetebilmenin tadını çıkarın!

İzmir Ses Eğitimi Alan Öğrencilerimizin Yorumları

Şarkı söylemek ve müzik çocukluk yıllarımdan beri en büyük tutkumdu. Her zaman sahneye çıkanları izlerken onların yerinde olduğumu hayal eder dururdum. Sonra bir gün neden ses eğitimi almayayım ki dedim kendime. İşte şan dersine başlangıcım böyle oldu. 🙂 Hem dersin faydasını hem de Alara hocamın samimiyetini ve sabrını gördükçe iyi ki Griffin Sanat'lıyım diyorum. Sadece sanatla uğraşmak değil, ruhunuza terapi yapmak istiyorsanız kesinlikle düşünmeden ilk adımı atın diyorum.
Nuray Menekşe
Satış Danışmanı
Arkadaş çevremdekilerin sesimi beğenmesine rağmen kendi sesimi kesinlikle dinlenebilir görmüyordum. 🙂 Zar zorda olsa arkadaşlarımın ısrarı sonucunda şan kursu arayışı içerisine girdim ve bu mükemmel insanlarla karşılaştım. İlk aramamda karar vermem diye düşünürken bir anda kendimi kayıt olurken buldum. Sesimdeki değişimi görmek ve artık sesimi kendime göre ''güzel'' olarak nitelendirebilmek benim için en büyük mutluluk. Cherin hocama sonsuz teşekkürler.
İlker Tomarca
Öğrenci
Bir konserde yer almak, sesimi göstermek en büyük hayalimdi. Acaba yapabilir miyim çekingenliği, çok mu geç kaldım düşüncelerini bir kenara bırakıp hemen ses eğitimi almaya başladım. O kadar ilgili ve detaylı bilgiler veriyorlarki daha telefonda kayıt olmaya karar vermiştim. Ücretsiz deneme dersine gittiğimde ise düşüncelerimin ne kadar doğru olduğunu teyit etmiş oldum. Eğer kaliteli eğitim ve sanat dolu bir ortam arıyorsanız kesinlikle ilk durağınız Griffin Sanat olmalı.
İsmet Hayırlı
Patalog

En İyi Şan Hocaları Eşliğinde Profesyonel Şan Eğitimi