izmir-piyano-kursu

Piyano, görüntüsüyle göz dolduran, sesiyle insanı derinden etkilemeyi başaran asil bir müzik aletidir. En keyifli hobiler arasında yer alan piyano, öğrenmesi eğlenceli ve eğlenceli olduğu kadar da hızlı öğrenilen enstrümanlar arasında yer almaktadır. İzmir piyano kursu ile istediğiniz parçayı çalmak düşündüğünüzden de kolay!

Eğer ki sizinde aklınızda acaba yapabilir miyim, çalmak için yapım-yaşım uygun mu gibi sorular oluştuysa ücretsiz deneme dersi koltuklarımızdan birini size ayırıyor ve aklınızda oluşan tüm soruları cevaplıyoruz. Ücretsiz piyano kursu İzmir deneme derslerimize randevu alarak uzman piyano eğitmenlerimizle mini bir ders işlemek için 0554 971 45 30 numaralı telefonu arayarak ya da mesaj atarak, uygun zaman diliminizi belirtmeniz yeterli!

İzmir Piyano Kursu için İlk Tercih; Griffin Sanat!

Sizinde aklınıza ”neden Griffin Sanat Merkezi ile piyano dersi almaya başlayayım?”, ”bana sunduğu avantajlar neler?” soruları geliyordur. Sorunuzu çok kısaca cevaplamaya çalışalım;

 • Çalışma saatleriniz nasıl olursa olsun haftanın her günü ders alma imkanı (Sabah 9 – Akşam 11)
 • Uzman eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan piyano kursu programı sayesinde %100 öğrenme garantisi!
 • İzmir’in en uygun piyano dersi ücretleri.
 • Piyanosu olmayanlar için sanat merkezinde ücretsiz pratik yapma imkanı.
 • İzmir’de müzik aleti satışı yapan mağazalarda süper indirimler!
 • Sosyal, eğlenceli ve samimi bir kurs ortamı.
piyano-kursu-izmir

Piyano Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler

Griffin Sanat’ın İzmir piyano kursları ile sizlere sunduğu faydaları ve piyano çalmaya dair merak ettiklerinizi bu başlık altında bulabilirsiniz.

Piyano eğitimlerimizde dersler bireysel olarak işlenmekte olup standart paket program tercih edilmesi durumunda haftalık 1, aylık toplam 4 saatlik eğitim süresi bulunmaktadır.

Piyano kursu İzmir‘de gün ve saat ayarlanması, ders almak isteyen öğrencinin uygunluk durumuna göre belirlenmektedir. Sabah 9, Akşam 11 gibi esnek çalışma saatlerimiz sayesinde sizde haftanın her günü iş ya da okul öncesi-sonrası piyano eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Piyano eğitimi esnasında dilediğiniz tarza uygun başlangıç sürecini kendiniz belirleyebilir ya da İzmir piyano kursu eğitmenlerimizden bu konuda destek alabilirsiniz. Piyano dersi sırasında tercih edebileceğiniz alt branşlardan bazıları şu şekildedir; caz, klasik, tsm, pop.

Piyano öğrenme sürecinizi belirleyecek iki ana faktör bulunmaktadır. Bunlar; piyano çalmaya olan isteğiniz ve piyano egzersizlerine ayrılan süredir. Eğer ki piyano çalma konusunda hevesli iseniz ve düzenli bir çalışma rutininiz var ise yaklaşık olarak 8 haftadan sonra basit bir parça çalmaya başlayabilirsiniz.

 • Piyano kursu İzmir eğitmeni ile tanışma.
 • Ders alacak kişinin beklentileri doğrultusunda bir ders işleyişi için mini sohbet.
 • İlk kez piyano dersi alınacaksa piyano tutuşu ve bir kaç alıştırma çalınması.
 • Öğrenci piyano konusunda deneyimli ise doğru seviye tespiti için şarkı ya da etüt çalınması.
 • Piyano öğretmeninin icrası.
 • Dersin başında belirlenen hedefe ulaşmak için uygulanması gereken programın anlatılması.

Piyano, doğru bir çalışma programıyla ve iyi bir eğitmenle öğrenilmesi çok kolay olan enstrümanlardan biridir. Her ne kadar fazla tuş sayısı piyano çalmayı zor hale getiriyor gibi gözükse de yapılan egzersizlerle tuşların yerinin kavranması da oldukça kolaydır. Siz çalışmalarınızı düzenli hale getirin ve geri kalan her şeyi İzmir piyano kursu eğitmenlerimize bırakın!

Piyano öğrenmenin başlıca faydaları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 • Piyano çalmak konsantrasyonunuzun artmasını sağlar.
 • Özellikle çocuklarda zihinsel gelişimi destekler ve kolay öğrenme yeteneği kazandırır.
 • El kaslarını güçlendirmenin en eğlenceli yolu piyano kursu.
 • Kafayı dağıtmak için eğlenceli bir hobi!
 • Sosyalleşmek, yeni insanlar tanışmak için mükemmel bir fırsat!

Piyano çalma konusundaki hedefiniz başlangıç seviyesi ise piyano çalabilmek için nota öğrenmeniz zorunlu değildir. Ancak ben kurs aldıktan sonra istediğim şarkıları çalabilmeliyim diyorsanız İzmir piyano kursu olarak mutlaka nota öğrenmenizi tavsiye ediyor ve bu yüzden derslerimizde nota destekli eğitim prensibini benimsiyoruz. 1-2 haftalık pratik ile temel nota bilgisine sahip olmak düşündüğünüzden de kolay!

Piyano tuşlu bir müzik aleti olduğu için illa ki müzik kulağınızın olmasına gerek yok. Temel düzeyde ritm duygunuzun ve nota bilginizin bulunması piyano öğrenmeniz için yeterli olacaktır.

 • Oturuş, duruş
 • Parmak egzersizleri
 • Nüans çalışmaları
 • Teknik egzersizler (parmak hızlandırma ve kuvvetlendirmek için)
 • Temel düzey nota eğitimi
 • Armoni bilgisi
 • Repeartuar oluşturma (isteğe bağlı olarak klasik, tsm, blues, caz vb. alanlarda)

Griffin Sanat’ta piyano kursu eğitmenleri ile tanışmanızın ardından piyano bilginize dair genel bir değerlendirme yapılır. Yapılan bu değerlendirmenin ardından seviyeniz belirlenir ve o doğrultuda eğitim programınız hazırlanır. Dolayısıyla Griffin Sanat bünyesinde başlangıç seviyesi piyano kursu da, ileri seviye piyano kursu da almanız mümkün olmaktadır.

Griffin Sanat bünyesinde grup piyano eğitimi verilmektedir. Bu yüzden İzmir’de piyano grup dersleri arayışı içerisindeyseniz, Griffin Sanat bünyesinde arayışınıza uygun piyano dersleri verilmektedir.

Griffin Sanat bünyesinde özel piyano kursu verilmektedir. Dolayısıyla İzmir’de özel piyano kursları arayışı içerisinde olanlar sanat merkezimize başvurabilirler.

Piyano dersi almaya başladıysanız ancak henüz evinizde piyano yoksa üzülmenize gerek yok! Sanat merkezimize pratik yapmak istediğiniz gün ve saatleri önceden iletmeniz durumunda oda boşluk durumuna göre İzmir piyano kursu piyanolarını kullanarak istediğiniz kadar çalışma yapabilir ya da başlangıç aşaması için hesaplı bir org satın alabilirsiniz.

Uzmanların önerdiği piyanoya en erken başlama yaşı 5-6‘dır. Ancak bu yaş sınırı başlayacak kişinin bedensel gelişimine bağlı olarak değişebilmektedir. Daha fazla sizi bekletip heyecanlandırmadan indirim kodumuzu verelim; ‘grfpiyano12’. 5-6 gibi küçük yaş gruplarında odak problemi olabildiğinden dolayı öğrencinin bu konuda kesinlikle hevesli olması ve ders saatleri dışında ailesinden takviye destek alması derslerden beklenen verimin alınabilmesi açısından oldukça önemlidir.

Piyano çalmak her yaşta yapılabilecek aktiviteler arasında yer almaktadır, piyano çalmanın yaşı olmaz. İster 8 ister 80 yaşında olun istediğiniz her an piyano öğrenmek için piyano kursu İzmir e başvurabilirsiniz. Geç kaldım mı düşüncesine kapılıp daha da geç kalmamak için hemen 0554 971 45 30 numaralı telefonumuzu arayarak ücretsiz deneme dersimize randevu alın.

Diğer müzik aletleri ile kıyaslandığında piyanoların fiyatları daha yüksek olsa da aslında detaylı bir araştırma ile bütçenize uygun bir piyano satın alabilirsiniz. İzmir piyano kursu olarak ilk etapta parmak egzersizlerinizi yapabileceğiniz ve notaların yerlerini öğrenebileceğiniz standart sıfır ya da temiz 2. el bir piyano almanızı tavsiye ediyoruz.

Piyano dersi fiyatlarımızı öğrenmek ve dönemsel kampanyalarımız hakkında bilgi almak için 0554 971 45 30 numaralı telefonumuzu arayarak ya da mesaj atarak bilgi alabilirsiniz. İzmir’in en hesaplı ve kaliteli piyano kursu Griffin Sanat!

Çocuklar için Piyano Kursu

Piyano, müziğe adım atacak herkes için ana müzik aleti olarak gösterilmektedir. Aslında bunun bir çok sebebi vardır. Bunlar; kolay öğrenilmesi, öğrenme sürecinin eğlenceli olması ve piyano çalmanın faydalarından kaynaklanmaktadır. Piyano çalmak keyifli bir hobi olmasının dışında aynı zamanda müzik ve ritim kulağının gelişimine de çok katkı sağlamaktadır.

Özellikle küçük yaştaki çocuklarda kas gelişimini desteklemesi piyanonun fiziksel artılarından bir tanesidir. Peki ama bu kadar mı? Elbette değil. Piyano çalmak hafızayı, analitik düşünme becerisini arttırmakta ve matematiksel zeka gelişimine destek sağlamaktadır. Hem sağ ve sol elin hem de ayakların aktif kullanıldığı bu enstruman  beynin her iki lobunun aynı anda kullanmasını sağladığı bilimsel olarak açıklanmıştır.

O zaman çocuğunuzun hem eğlenceli hem de öğretici bu enstrumana başlamasını düşünmek için daha fazla araştırmaya gerek var mı? Bizce yok. 🙂 Hadi hemen sizde çocuğunuzun hem fiziksel hem ruhsal gelişimine destek olmak ve sosyal bir birey olarak yetişmesi için gereken ilk adımı atın. 

Yetişkinler için Piyano Kursu

Griffin Sanat İzmir piyano kursu olarak sanatla uğraşmanın yaşı olmadığını düşünüyor ve isteyen herkesin istediği yaşta piyano çalmayı öğrenebileceğini biliyoruz. Hayatın monotonluğuna biraz ara vermenin ve keyifli anlara odaklanmanın hala zamanı gelmedi mi? Bizce geldi de geçiyor bile. O zaman daha fazla ”bu yaştan sonra piyano öğrenilir mi?” gibi sorulara takılmayı bırakın ve piyano çalmanın keyifli dünyasına adım atın.

Üstelik kişiye özel oluşturulan programlarımızla ister 6 ister 60 yaşında olun zorlanmadan istediğiniz şarkıları çalmaya kısa bir sürede başlayabilirsiniz. Aklınızda soru işaretleri mi var? O zaman hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturun ve profesyonel eğitmenlerimizle gerçekleştireceğiniz demo derste tüm sorularınıza en doğru cevapları alın.

İzmir Piyano Kursu Fiyatları

Kaliteli olan her zaman pahalı olmak zorunda değil! ”Herkes için Sanat” sloganımıza uygun şekilde İzmir’in en ucuz piyano kursunu sizlere sunarak her bütçeye uygun eğitim imkanı sunuyoruz.

Piyano dersi ücretleri haftalık alınacak ders sayısına, bireysel ya da grup ders tercihine ve dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz fırsatlara göre değişiklik göstermektedir.

Ancak anlık olarak doğru ücret bilgisi alabilmek için hemen bizimle iletişime geçebilir ya da info@griffinsanat.com adresine mail atarak piyano kursu İzmir fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Griffin Sanat Merkezi’ne Nasıl Ulaşırım?

piyano-kursu-izmir

Sanat merkezimiz İzmir Hatay‘da metro çıkışının bir alt sokağında yer almaktadır. Siz de yalnızca Balçova, Bornova, Göztepe, Narlıdere ve Gaziemir’den değil, tüm taşıma taşıtları aracılığıyla tüm bölgelerden kolay ve rahat ulaşım sağlayabilirsiniz! Detaylı yol bilgisi için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İzmir piyano kursu yazımız burada bitiyor. Eğer yazımızı okuduktan sonra aklınızda hala soru işaretleri varsa çekinmeden bizi arayabilirsiniz, sanat dolu günler!