izmir-keman-kursu

Keman çalmanın zor olduğu düşüncesi neredeyse herkesin aklında kalıplaşmış bir fikirdir. Sizde Griffin Sanat İzmir keman kursu eğitimleri ile bu kalıbı kırabilir ve aslında doğru program ve çalışma düzeni uygulandığında keman çalmanın ne kadar eğlenceli ve kolay olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz!

Yaklaşık olarak 16 haftalık bir ders süreciyle birlikte temel düzeydeki şarkıların çalmaya başlayabilirsiniz. Eğer ki keman çalabilir miyim, keman çalmak için yapım uygun mu, keman çalmak istiyorum ama vakit yaratabilir miyim bilmiyorum gibi cümleler kuruyorsanız ücretsiz keman kursu İzmir deneme derslerimize 0554 971 45 30 numaralı telefondan randevu oluşturarak keman eğitmenlerimizle birebir olarak tanışabilir ve mini bir ders işleyişi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Keman Kursu için Neden Griffin Sanat?

 • Haftanın her günü çalışana ve öğrenciye uygun ders saati imkanı. ( 09:00-23:00 )
 • Tam donanımlı sınıflarda ücretsiz çalışma sahası ve ücretsiz ekipman kullanımı.
 • Çeşitli mağazalardan keman satın alımında Griffin Sanat Merkezi öğrencilerine özel indirimler.
 • Güncel kampanyalar sayesinde İzmir’in en uygun fiyatlı keman dersi.
 • Profesyonel öğretmen kadrosu sayesinde %100 başarı.
 • Öğrencinin hedeflerine yönelik kişisel program.
 • Sosyal etkinlikler & grup çalışmaları.

Keman Kursu İzmir Arayışındakilerin Merak Ettiği Konular

İzmir’de keman dersi almak isteyenlerin sıklıkla sorduğu sorular ve cevapları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

Keman derslerimiz standart program düzeninde haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders olarak birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Ders sayısı öğrencinin isteği doğrultusunda arttırılabilmektedir.

Keman kurslarının gün ve saat belirlemesi hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin müsait zamanları doğrultusunda ortaklaşa olarak planlanmaktadır. 

Keman, perdesiz bir müzik aleti olmasından dolayı tuşlu ve perdeli müzik aletlerine göre daha zordur. Ama doğru bir eğitmenle çalışıyorsanız ve doğru keman metotlarıyla çalışmalarınıza yön veriyorsanız keman öğrenmek oldukça kolay ve eğlenceli bir hal alacaktır.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi temel seviyeye erişim için yaklaşık 3-4 ay gibi bir sürenin geride bırakılması gerekmektedir. Ancak bu süre kişinin gösterdiği çalışma performansına göre değişiklik göstermektedir.

Yukarıda belirttiğimiz standart süreci hızlandırmak ve kemanı daha kısa sürede öğrenmek için olan çalışmalarınızın üstüne ek çalışmalar koymanızı ve kemana ayırdığınız vakti verimli geçirmenizi öneriyoruz.

Keman derslerinde öğrencinin kursa olan ‘sürekli’ bağımlılığını ortadan kaldırmak amacıyla İzmir keman kursu öğretmenlerimiz tarafından temel düzey nota bilgisi verilmektedir. Bu hem öğrencinin parçaları daha hızlı analiz edip çalabilmesini kolaylaştıracak hem de öğrencinin kursa devam edememesi durumunda kemandan uzaklaşma durumunu ortadan kaldıracak bir faktördür.

Keman kursunda ele alınan başlıca konuları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Kemanı ve keman yayını tutmayı öğrenmek.
  • Kemanda nota yerlerini kolay öğrenebilmek için farklı egzersizler.
  • Çalınmak istenen şarkıların belirlenmesi ve şarkı çalma sürecine geçiş.
  • Keman akordunu ve bakımını yapma ile ilgili detaylı bilgiler ve uygulamalar.
  • İleri seviye tekniklerin ve şarkıların üzerine yapılan çalışmalar.

Müzikle uğraşmanın yaşı olmaz. Fiziksel yeterliliğe sahip olan herkes keman çalmaya başlayabilir. Yetişkinlerde böyle bir sorun olmasa da çocuk yaş grubunda fiziksel gelişim açısından kemana başlama yaşı minimum 6 olmalıdır.

6 yaşın üzerinde olan herkes istediği zaman keman öğrenmeye başlayabilir. İster 9 ister 90 yaşına gelin istediğiniz zaman yapabileceğinizi unutmayın! 🙂

Keman çalmayı öğrenmek için illa ki müzik kulağınız olmasına gerek yok! Müzik kulağınız yeteri kadar iyi değilse ama sizde boş vakitlerinizi keman çalışarak değerlendiriyorsanız doğru bir şekilde keman çalmayı öğrenebilir ve mümkün olan en kısa sürede istediğiniz parçaları kemanda seslendirmeye başlayabilirsiniz.

Yine de kemana olan yatkınlığınızı merak ediyor ve acaba ”müzik kulağım var mı?” sorusunu kendinize soruyorsanız hemen ücretsiz deneme dersimize randevu oluşturabilirsiniz.

Aslında cevap çok basit. Ne kadar hızlı ilerlemek istiyorsanız o kadar! 🙂 Keman öğrenme hızı, keman çalışmalarına ayırılan süre ile doğru orantılı olarak ilerler. Kısa sürede güzel şarkılar çalmaya başlamak mı istiyorsunuz? O zaman hemen kemanınızı alın ve doğruca çalışmaya başlayın.

Peki yeterli süre nedir? Aslında herkesin bir konuyu kavrama süresi değişkenlik gösterir. Ancak günlük yapacağınız 30-60 dakika aralığında pratikler sizi tahmin edemeyeceğiniz kadar ileriye taşıyacaktır.

Evet, başlayabilirsiniz. Eğer ilk kez keman kursuna katılacaksanız ve devam edip etmeyeceğinizle ilgili tereddütlerinizden dolayı hemen bir keman satın almak istemiyorsanız sanat merkezimizde bulunan kemanları pratik yapmak için ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sanat merkezimizdeki ekipmanları açık olduğumuz saatler aralığında istediğiniz kadar kullanabilir ve bu sayede aldığınız keman derslerinin aldığınız verimi arttırabilirsiniz.

Ücretsiz keman deneme dersi öğrencinin eğitim alacağı öğretmenle tanışması ve keman derslerinde yapılan uygulamaları görmesi açısından gerçekleştirilen mini bir derstir.

Bu deneme dersi sayesinde hem aklınızdaki soruları giderebilir hem de keman öğrenme süreci hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Ücretsiz deneme dersine randevu oluşturmak için hemen iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak müsaitlik durumunuza göre randevu oluşturabilirsiniz.

Keman, diğer yaylı enstrumanlarla karşılaştırıldığında daha hesaplı bir müzik aletidir. Kemanın çok fazla marka-model seçeneğine sahip olması keman fiyatlarına etki eden temel unsurdur. 

Eğer ilk kez keman dersi almaya başlayacaksanız ve başlangıç seviyesi için bir keman araştırıyorsanız yaklaşık olarak 500-600 tl arasında bir bütçe ayırmanız sizi uzun süre idare edecek ve sesini beğeneceğiniz bir keman almanızı sağlayacaktır.

Siz de hangi kemanı satın alacağınız konusunda kararsızsanız ve doğru bir tercih yapmak istiyorsanız hemen sanat merkezimize ulaşarak keman kursu İzmir eğitmenlerimizin önerilerinden yararlanabilir ve Griffin Sanat güvencesi ile istediğiniz kemana kolayca ulaşabilirsiniz.

Keman dersi ücretlerimiz seçeceğiniz bireysel ya da toplu ders seçeneğine bağlı olarak ve almak istediğiniz haftalık derse bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Sizde güncel fiyatlarımızı ve keman kursu kampanyalarımızı öğrenmek adına bize 0554 971 45 30 numaralı telefondan mesaj, arama, WhatsApp yoluyla ulaşabilir ya da info@griffinsanat.com adresinden mail gönderebilirsiniz.

Sanat merkezimiz İzmir Göztepe metrosuna 6 dakika yürüme mesafesi uzaklığında yer almaktadır. İsterseniz metro, otobüs vb. toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eğer özel aracınızla gelecekseniz önceden haber vermeniz durumunda özel otoparktan yararlanabilir ve park sorunsuz ulaşım sağlayabilirsiniz. 🙂

Keman Dersi Alan Öğrencilerimiz Görüşleri

Merhabalar! Griffin Sanat ve Anıl hocayla tanışalı 4 sene oluyor. Bu süreçte müzik serüvenimde yolumu bulmamda çok büyük katkısı oldu. Anıl hocamın hayatıma yaptığı dokunuş benim için bir dönüm noktası oldu. İlginiz, sabrınız, enerjiniz hiç eksilmesin. İzmir keman kursu için kesinlikle uğramalısınız. Çok teşekkür ederim. 🙂
Elif Şimal Getboğa
Öğrenci
Kızım keman çalmak istiyorum dediğinde yapamayacağını düşünmüştüm. Anıl Bey'le tanışana kadar... Tutumu, öğretiş tarzı, disiplini... Her şey o kadar dozunda ki Griffin Sanat'ta. Kızım 7 yaşında ve Anıl öğretmenini çok seviyor. Aslında çok fazla şey yazmak istiyorum ama o kadarını sayfaya sığdıramayacağınızdan eminim. 🙂 Her şey için teşekkür ederim.
Evren Kamacı
Mali Müşavir
Griffin Sanat, dokuz aylık İzmir keman kursu deneyimimin üçüncü adresi. Başta Burak Hoca olmak üzere tüm Griffin Sanat ailesine ilgili, samimi, sanatı ciddiye alan ve kendi geliştirmeme olanak sağlayan bir kurum olarak önceki iki kursumda bulamadığım bir çok şeyi sağladığı için çok teşekkür ederim, nice uzun seneler sizlerle kalmak dileğiyle.
Özlem Aşçı
Öğrenci

Yetişkinler için Keman Kursu

Aslında yetişkin olupta keman dersi almak isteyen bir çok kişinin aklında ”bu yaştan sonra keman öğrenilir mi?” sorusu bulunmaktadır. Çok kısa ve net şekilde cevap verelim; öğrenilir. 🙂 Sanatla uğraşmanın, keman öğrenmeye başlamanın yaşı olmaz.

Artık bu sorularla kafanızı meşgul etmektense biraz kendinize vakit ayırmak daha iyi olmaz mı? Sevdiğiniz hobilere yönelmek, hayattan ve kendinize ayırdığınız vakitten zevk almak çok mu zor? Bizce değil. Zaten sizde bu araştırma içerisine girdiyseniz artık eğlenceli bir hobi edinmek ve kendinize vakit ayırmanın zamanı geldiğini düşünüyorsunuz demektir.

O zaman gelin birlikte hem eğleneceğiniz hem de hayatınız boyunca kalıcı olacak bu hobi için planlamayı birlikte yapalım. Aklınızda kemanla ilgili soru işaretleri mi var? O zaman hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturun ve uzman eğitmenlerimizle mini bir ders işleyişi gerçekleştirerek sorularınıza en net cevapları alın, işte bu kadar basit! 🙂

Çocuklar için Keman Kursu

Bir enstruman çalmak, çocuklarımızın hem sosyal hem de zihinsel gelişimlerini hızlandırmaktadır. Çocuğunuzun kişisel gelişimine, sosyalleşmesine eğlenceli bir hobiyle destek olmak işte bu kadar kolay! Hele ki söz konusu kemansa bu müzik aleti için ilaç gibidir diyebiliriz.

Yapılan bilimsel araştırmalara göre keman çalan çocukların, keman çalmayanlara göre sayısal zeka gelişimi  belirgin oranda artarken, odaklanma problemleri de minimuma iniyor. Aynı zamanda  keman çalarken yapılan zıt hareketler beynin hem sağ hem sol lobunun aktif kullanılmasını sağlarken fiziksel olarak el-kol gelişimini de destekliyor. Keman çalmanın faydalarını ne kadar anlatsakta bitmez, en iyisi gelip kendiniz deneyimlemek!

Üstelik 5 yaş ve üzeri yaş grupları için harika bir seçenek olan kemanı, kişiye özel olarak hazırlanan programlarımız sayesinde sıkıcı olmaktan çıkarıyor ve her dakikasından keyif alacağınız dersleri sizin için planlıyoruz. Hemen şu an sizde çocuğunuz için gereken ilk adımı atın ve Griffin Sanat İzmir keman kursu ile hayatınıza renk katın!

İzmir Keman Özel Ders

İzmir’de keman kursu arayışında olanlar için Griffin Sanat bünyesinde birebir keman kursları sunulmaktadır. Keman öğrenme sürecini son derece hızlandıran özel keman dersleri, kursiyerlere birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajları lehinize daha güçlü bir şekilde çevirmek azminiz ve çalışma sisteminiz ile mümkündür. Birebir keman kurslarının başlıca avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Kişiye özel çalışma sistemi
 • Eğitmen tarafından ayrılan geniş vakit
 • Tek kişi olunduğundan dolayı daha hızlı keman öğrenme imkanı
 • Daha esnek ders saatleri ve programı
 • Daha etkin konsantrasyon

Grup Keman Dersi

Griffin Sanat bünyesinde grup keman kursları da verilmektedir. Grup keman kursları her ne kadar özel keman kurslarına kıyasla daha az avantaja sahip gibi gözükse de; sabırlı ve programlı bir şekilde çalışılması grup keman derslerinin verimini ve avantajlarını arttıracaktır.
Grup Keman Dersinin Avantajları

 • Sosyalleşebilmek adına daha ideal bir ortam sunar.
 • Takım ve grup olarak çalışabilme yetisini güçlendirir.
 • Farklı öğrenim yöntemlerini görerek, değerlendirme yapabilme fırsatı sunar.
 • Etrafta aynı amacı güden kişiler olduğundan dolayı ekstra motivasyon artışı sağlar.
 • Özel keman derslerine kıyasla daha uygun fiyatlıdır.

Grup Keman Dersinin Dezavantajları

 • Birebir keman derslerine kıyasla ilerleme daha yavaş olabilir.
 • 1’den fazla kişi olmasından dolayı dikkatin dağılması gibi sorunlara yol açabilir.
 • Eğitmenler kişi başına daha az vakit ayırabilir.
 • Bireysel eğitimlere kıyasla daha az süreye sahip olur.

İzmir’de keman kursu arayışında olanlar için keman ve keman çalmaya dair tüm merak edilenleri yanıtladık. Keman kursuna başlayıp hayatınıza yeni bir renk katmak istiyorsanız merak ettikleriniz ile ilgili bizlerle 0554 971 45 30 numaralı hat üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Keman Kursu Fiyatları

keman-kursu-izmir

Keman kursu İzmir

Bir çok kişinin aklında ”sanatla uğraşmak pahalıdır.” düşüncesi yer alıyor. Aslında neden keyif alacağımız şeyler ödeme konusuna gelince bizi üzsün ki? İzmir’liler ve sanatseverler için sevindirici haber Griffin Sanat’tan geliyor.

Keman başta olmak üzere faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda 2020’ye özel %35 indirim sunuyor ve sanatı öğrenci, çalışan-çalışmayan kısacası herkes için ulaşılabilir hale getiriyoruz.

Gelin yeterince felaketler atlattığımız bu yılı (pandemi, deprem, doğal afetler vb.) birlikte güzelleştirelim. 🙂 Dönemsel kampanyalarımız, grup ve bireysel ders seçeneklerimize göre keman kursu fiyatları için bize mesaj, mail ya da arama yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Griffin Sanat Nerede?

Griffin Sanat, İzmir’in köklü semtlerinden olan Hatay’ın merkezinde yer alıyor. Sanat merkezimize metro, dolmuş, otobüs ve diğer toplu taşıma araçları ile Balçova, Buca, Gaziemir, Bornova, Narlıdere, Göztepe ve daha birçok merkezi konumdan kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir keman kursu yazımızı okuduğunuz için teşekkürler! Siz de keman ve keman eğitimi ile ilgili aklınızda oluşan herhangi bir soru işareti olması durumunda dilediğiniz zaman sanat merkezimizi arayabilir ve tüm sorularınızın cevaplarına ulaşabilirsiniz.