Bağlama hepimizin ‘saz’ adıyla tanıdığı, kültürümüzü yansıtan, icra ettiği türkülerle bize bizi en güzel yolla anlatan, deyim yerindeyse gönül teline dokunan, telli çalgılar ailesine üye bir müzik aletidir. Taşıma kolaylığı ile her ortamı renklendirmenizi sağlayacak bu müzik aletini çalmanın en hızlı ve ekonomik yolunu Griffin Sanat bağlama kursu İzmir ile keşfedin!

baglama-kursu-izmir

”bağlamaya yeteneğim var mı?”, ”bağlama çalmayı herkes öğrenebilir mi?”, ”kısa sap mı yoksa uzun sap bağlama mı?” gibi daha sıralayabileceğiniz tüm soruların cevaplarını alabileceğiniz, uzman eğitmenlerimizin eşlik ettiği ücretsiz deneme derslerine ve ardından bir çay ya da kahve eşliğinde keyifli bir sohbete davetlisiniz!

Yazımızı okuduktan hemen sonra 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak ücretsiz deneme derslerimize randevu oluşturabilir ve bağlama kursu İzmir eğitmenlerimizle keyifli bir demo ders gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Bağlama Kursu için Neden Griffin Sanat?

baglama-dersi-izmir

 • Esnek çalışma saatleri ile size en uygun gün ve saat seçimi (Her gün 09:00-23:00)
 • Bağlama dersliklerimizde bulunan uzun ve kısa sap bağlamalar ile ücretsiz pratik imkanı.
 • Bağlama satın alırken müzik mağazalarından ekstra indirim.
 • İzmir’in en kaliteli eğitmenlerinden en ucuz bağlama dersi.
 • %100 öğrenme garantili bir eğitim.
 • Aktif, sosyal ve eğlenceli bir sanat merkezi!

Bağlama Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler

Bağlama derslerimiz haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 birebir özel dersten oluşmaktadır. Ancak ilerleme hızınızı arttırmak isterseniz talebiniz doğrultusunda ders gün-saatlerini arttırabilirsiniz.

Bağlama eğitimlerimizin gün ve saatleri öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin ortak müsaitlik durumlarına göre planlanmakta ve bağlama kursu programı bu doğrultuda oluşturulmaktadır.

Griffin Sanat olarak haftanın her günü sabah 10’dan, akşam 10’a kadar faaliyetlerimize durmadan devam etmekteyiz. Kendinize en uygun gün ve saate ders almak için hemen bizimle iletişime geçin! 

Eğer ki geleneksel bir tavır ile çalım benimsenecek ise uzun sap bağlama, ancak deyiş vb. türküler ağırlıklı olarak icra edilecekse kısa sap bağlamanın tercih edilmesi çalan kişi için daha avantajlı olacaktır.

Ayrıca ilk kez bağlama çalacakların başlangıç aşamalarını daha kolay kavramaları açısından daha az perde sayısına sahip olan kısa sapı seçmeleri daha doğru bir karar olacaktır.

Bağlamada parça çalma sürenizi ders dışında gerçekleştireceğiniz pratikler belirleyecek olsa da bağlama kursu İzmir tarafından hazırlanan bireysel programlar sayesinde yaklaşık olarak 6 ile 8 ders arasında bir süre içerisinde temel düzey türkülerin icrasına başlayabilir, çalışma sürenizi arttırarak bu sürenin de kısalmasını sağlayabilirsiniz!

Bağlamaya gönül vermiş olan her yetişkin birey bağlama derslerimize yaş sınırı gözetmeksizin katılabilir. Kaç yaşında olursanız olun istedikten ve gerekli çalışmaları yaptıktan sonra siz de bağlama çalabilirsiniz!

Ancak minik kursiyerlerimizin gelişimsel olarak bir problemle karşı karşıya kalmaması açısından bağlama kursu İzmir olarak önerdiğimiz alt yaş sınırı 9’dur.

Bağlama çalmayı öğrenmek tamamen istek ve egzersiz yapmak ile ilgili bir durumdur. Eğer ki sizde derslerde öğrendiklerinizi ders dışında kalan zamanlarda pekiştirirseniz bağlama çalmayı mümkün olan en kolay yoldan öğrenebilirsiniz.

İstekleriniz doğrultusunda hazırlanan çalışma programınızla en kısa zamanda parça çalmaya başlamak çok basit! Eğer cevapta belirttiklerimizi yaparsanız bağlama çalmak oldukça kolay bir hal alacaktır.

Bağlamanızın olmamasını bir sorun olmaktan çıkarıyoruz. Bağlama sınıflarımızda yer alan kısa ve uzun sap bağlamalarımızı öğrencilerimizin ücretsiz olarak kullanımına sunuyoruz.

Siz de bağlama alıncaya kadar süre sınırlandırması olmadan enstrümanlarımızı kullanabilir ve çalışmalarınızdan geri kalmadan ilerleme sağlayabilirsiniz.

Verdiğimiz eğitimlerin kalıcı olabilmesi ve ders almayı sona erdirseniz bile kurs sonrasında da öğrenmeye devam edebilmeniz açısında İzmir bağlama kursu olarak eğitimlerimizde temel düzey nota eğitimi vermekteyiz.

Öğrenme sürecinizde gözle görülür bir hızlanma yakalamak ve daha sağlam temeller üzerinde oturtulmuş bir eğitim almak için hangi kursu tercih ederseniz edin mutlaka nota desteği almanızı öneriyoruz!

Ücretsiz deneme dersleri bağlama dersi alacak öğrenci ile öğretmenin tanışmasını amaçlayan ve öğrencinin aklındaki soruların giderilerek, bağlama üzerinde uygulamalı olarak temel konuların gösterilmesini içeren mini derstir.

Sizde İzmir bağlama kursu eğitmenlerimizle tanışıp, ders içeriğini ayrıntılı görmek için 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak uygun gün ve saatlerinize göre randevu oluşturabilirsiniz.

 • Kursiyer ile ön tanışma.
 • Öğrencinin isteklerinin anlaşılıp bu doğrultuda bir çizelge hazırlanması için kısa bir sohbet.
 • Sıfırdan bir bağlama eğitimi alınacaksa bağlama tutuşu ve tezene ile tellere vuruş yapılması.
 • Öğrenci ilk kez ders almıyorsa seviye belirlenmesi adına kısa bir parçanın dinlenmesi.
 • İzmir bağlama kursu öğretmenimizin icrası.
 • Özel olarak hazırlanan çalışma çizelgesinin öğrenciye anlatılması.

Bağlama üzerinde basılacak notaların yeri perdelerle belirlenmiş olduğu için illa ki müzik kulağınızın olmasına gerek yoktur. Eğer ki yeterli ritm duygusuna sahipseniz ve bağlama çalma isteğinin getirmiş olduğu çalışma azmi sizde de mevcutsa bağlama çalmayı öğrenebilirsiniz demektir.

Ancak ben müzik kulağım var mı bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum derseniz hemen ücretsiz deneme dersi randevusu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu konuda standart bir süre vermek mümkün olmasa da yaklaşık olarak günlük yapılacak yarım saatlik egzersiz süresinin öğrencinin ilerleyişine çok fazla katkı sağlayacağını söylemek mümkündür.

Her gün olmasa bile uygun vakitlerinizi bağlama ile geçirmek derslerden aldığınız verimin katlanmasını ve çok kısa süre de çok uzun yol katetmenizin önünü açacaktır.

Bu yüzden bağlama kursu İzmir olarak temel seviyede pratik sürenizi düzenli şekilde gerçekleştirmenizi öneriyoruz!

Bağlama fiyatlarını doğrudan etkileyen ağaç, ustanın işçiliği, cila, sıfır ya da 2. el oluşu gibi bir çok faktör bulunmaktadır. Siz de bu kadar seçenek arasında en doğru tercihi yapıp güzel bir bağlamaya sahip olmak için eğitmenlerimizden ücretsiz destek alabilir ve anlaşmalı olduğumuz enstrüman satış merkezlerinden harika indirimler kazanabilirsiniz!

Griffin Sanat’ta alacağınız derslerin ücretleri bireysel-sınıf ya da özel sınıf eğitimlerine göre değişiklik göstermektedir. Siz de bütçenize en uygun eğitim seçeneğini tespit etmek ve güncel kampanya ve fiyatlarımızdan haberdar olmak için bize telefon, mesaj ya da mail aracılığıyla ulaşın!

Bağlama Dersi Alan Öğrencilerimizin Yorumları

Griffin Sanat İzmir bağlama kursu eğitimlerine başlayalı yaklaşık 4 ay oldu. Turan hocamla bir çok türküyü çok kısa sürede geçtik ve çalışmalarımız hala çok keyifli ilerliyor. Hem yapamam algımı değiştirdiğiniz hem de bu güzel insanlarla tanışmama aracı olduğunuz için çok teşekkür ederim!
Şaban Aydın
Asker
Arkadaşımın tavsiyesi üzerine sizlerle tanıştım. Gerek Özde Hanım'ın güleryüzü gerek Turan Hocam'ın ilgisi buraya adım attığım andan itibaren kayıt olmama yetmişti bile. Başta bir kurs yeri olarak düşündüğüm bu yer kısa süre sonra 2. evim oldu. Samimiyet ve kaliteli eğitim ilk adresi kesinlikle Griffin Sanat.
Gökhan Arabacıoğlu
İnşaat Mühendisi
Yıllardan beridir hayalimdi bağlama çalmak. Yapabilir miyim, bu yaştan sonra öğrenir miyim derken sorularıma cevap almak için ücretsiz deneme dersine katıldım. Daha önce bir kaç araştırmada bulunsamda en doyurucu bilgileri burada aldım. Geçen 6 ayın ardından istediğim türküleri çalabilir hale geldim, teşekkürler.
Harun Şafak
Serbest Meslek

İzmir Saz Kursu

İzmir Bağlama Kursu Fiyatları

Griffin Sanat olarak herkes geçirdiğimiz 2020 yılını en azından biraz olsun eğlenceli hale getirebilsin, bağlama öğrenebilsin diye bağlama derslerimizde %35 indirim yaptık.

Ancak bağlama ders ücretlerimiz sizin seçeceğiniz grup-bireysel ders seçeneklerine ve dönemsel uyguladığımız kampanyalara göre değişiklik gösteriyor. Eğer kurs ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

Saz Kursu İzmir (Tavsiyeler)

Saz dersi alırken hızlı ilerleyebilmeniz açısından İzmir saz kursu eğitmenlerimizin görüşlerini aldık ve bunları sizin için derledik. Aşağıdaki maddeleri uygulamanız durumunda saz kursunda uygulamayanlara göre 2 kat hızlı ilerleyeceğinizi garanti ediyoruz! Gelelim lafı dolandırmadan tavsiyelere;

 • İlk defa bağlama dersi alıyorsanız, işin temelini sağlam oturtmanız ve en fazla pratiği başlangıç aşamasında yapmanız çok önemli! Bu yüzden mutlaka her gün olmasa bile 2 günde 1 bağlama çalışmaya 1 saat vakit ayırın.

 • Bol bol türkü ve deyiş gibi bağlama içeren müzikler dinleyerek kulak doygunluğunuzu arttırın. Dinlediğiniz bu müziklerden illaki beğendiğiniz bir melodi ya da süsleme gözünüze çarpacaktır, ilerleyen aşamalarda bunu tarzınıza yansıtabilirsiniz.

 • Hızlı parçaları çalmak için mutlaka parmak egzersizi yapmaya özen gösterin. Parmaklarınızın belli bir tempoya alışması için parmak egzersizleri birebirdir. Bu yüzden boş vakitlerinizi parça çıkarmaya çalışmak yerine bu egzersizleri yaparsanız ilerleyen aşamalarda istediğiniz tüm parçaları kolaylıkla çalabilirsiniz.

 • Metronomun nimetlerinden faydalanın! Bağlama yapısı gereği çalınırken bol süsleme ve hızlı çarptırmalar kullanılan bir müzik aletidir, dolayısıyla bu hareketlerin tam zamanında yapılması çalınan parçanın temiz ve güzel duyulabilmesi için gereklidir. Bu süslemeleri çalışırken ritmi kaçırmamanız ya da süslemeleri eksik yapmamanız için İzmir saz kursu olarak ilk etapta metronomdan faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

 • Bağlama tutuşu ve tezene tutuşu pek önemsenmese de iyi bağlama çalabilmenin temelini oluşturan unsurlardır. Eğer ki sizinde bakış açınız ‘2-3 parça çalayım bana yeter’ değilse ve sevdiğiniz türküleri zorlanmadan çalmak istiyorsanız doğru bağlama tutuşunu yakalamaya özen göstermelisiniz!

 • Nota okumayı bir alışkanlık haline getirerek, bir parçayı ya da etüdü çalmadan önce notasını mutlaka 1-2 kere ard arda okuyun. Unutmayın, ne kadar doğru ve hızlı nota takibi yaparsanız o kadar iyi bağlama çalabilirsiniz. bağlama kursu İzmir olarak nota gelişiminizi arttırmanız için bir bona kitabı da edinmenizi öneriyoruz.

Bağlama kursu İzmir yazımızda kurs ücretlerinden ders işleyişine kadar her şeyi anlatmaya çalıştık. Sizde ”bana okumak yetmez, gelip yakından görmek lazım.” diyorsanız 🙂 hemen iletişim sayfamızdan bize ulaşın!