izmir-klarnet-kursu

Klarnet, sesiyle insanı büyüleyen, yeri geldiğinde hem eğlendiren hem de hüzünlendirebilen ülkemizde nefesli müzik aleti denilince akla ilk gelen müzik aletidir. Bir çok kişi gibi klarnet çalmaya nefesim yetmez, bu yaştan sonra çalamam gibi önyargılardan dolayı klarnet çalabilme hayalinizi ertelediyseniz Griffin Sanat İzmir klarnet kursu ile hemen şu an hayallerinizi gerçekleştirmenin tam zamanı!

Yalnızca 12 haftalık bir sürecin ardından temel seviye şarkıları çalmaya başladığınızda aslında klarnet çalmanın o kadar zor olmadığını yalnızca yeteri kadar çalışmanın ve istekli olmanın yeterli olduğunu kendiniz göreceksiniz.

Yine de aklınızdaki tüm soruları gidermek, klarnet eğitmenlerimizle tanışmak ve sanat merkezimizi yakından tanımak için ücretsiz klarnet deneme derslerimize 0554 971 45 30 numaralı telefonumuzu arayarak sabah 9’dan akşam 11‘e kadar tüm saatlerde katılabilirsiniz!

İzmir Klarnet Kursu Avantajları – Griffin Sanat

 • 09.00-23.00 saatleri arasında haftanın her günü ders alma fırsatı!
 • Klarnet alıncaya kadar sanat merkezimizde bulunan sol ve si bemol klarnetle ücretsiz pratik imkanı!
 • Klarnet satan müzik mağazalarından Griffin Sanat’a özel büyük indirimler!
 • Konservatuarlı, formasyonlu İzmir klarnet kursu eğitmen kadrosu.
 • Uygun fiyata kaliteli eğitim.
 • Yaz-kış belirli periyotlarla düzenlenen sosyal etkinlikler.

Klarnet Kursu İzmir Hakkında Sorulan Sorular

Haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında faaliyette olan sanat merkezimizde derslerin gün ve saatleri hem öğrencilerimizin hem de öğretmenlerimizin uygun gün ve saatleri doğrultusunda birlikte belirlenmektedir.

Klarnet dersi eğitimlerimizde derslerimiz haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. 

Perdesiz müzik aletleri ile karşılaştırıldığında klarnetin perdeli yapısından dolayı öğrenmesi daha kolaydır. Ayrıca ilk derslerde işlenen doğru ses üfleme aşamalarının atlatılmasının ardından şarkılarla ve makamsal etütlerle öğrenmesi oldukça eğlenceli bir enstrümandır.

Si bemol klarnet sol klarnete göre daha kısa bir yapıya sahiptir ve iki klarnetin nota dizilimi birbirinden farklıdır. Sol klarnet daha uzun olmasından dolayı daha ‘tok’ yani pes tonlara sahipken, si bemol klarnetin daha tiz ses tınısına sahiptir.

Sol klarnetin yapısı Türk müziği seslerini ifade etmede daha başarılı iken, si bemol klarnet genellikle klasik müzikte kullanılmaktadır.

Bu yüzden eğer ki Türk sanat müziği çalmak istiyorsanız sol, klasik müzik çalmak istiyorsanız si bemol klarnet almanız daha yerinde bir tercih olacaktır.

Klarnet çalabilmek için aranan tek koşul gerekli bedensel gelişimin uygun olmasıdır. Bu yüzden İzmir klarnet kursu olarak tavsiyemiz derslere katılacak kişinin en az 9 yaşında olmasıdır. 9 yaş ve üstünde olan her kişi yaşı kaç olursa olsun karar verdiği an klarnet dersi almaya başlayabilir.

Klarnet üzerinde bulundurduğu tuşlardan dolayı perdesiz müzik aletlerin göre çalması daha kolay bir enstrümandır. Yetenekli olmanız hızlı öğrenmenize katkı sağlayacak olsa da klarnet kursu İzmir için kesinlikle bulunması gereken bir kriter değildir.

Klarnet kursu İzmir öğretmenlerimiz tarafından sizin için özel olarak hazırlanmış kurs programınıza düzenli uymanız halinde yaklaşık 12 haftalık bir süre içerisinde başlangıç seviyesindeki parçaların çalışmalarına başlayabilirsiniz. Eğer ki derslere düzenli katılım gösterir ve alıştırmalarınızı sık sık tekrar ederseniz çok kısa sürede çok hızlı bir şekilde ilerleme sağlayabilirsiniz.

Evet yaşınız kaç olursa olsun, yeteneğiniz hangi seviyede olursa olsun eğer ki klarnet çalma isteği ve azmine sahipseniz kesinlikle klarnet öğrenebilirsiniz! Eğer ki klarnetin bahsettiğimiz kadar kolay olup olmadığını test etmek isterseniz ücretsiz deneme dersleri sayesinde denemesi bedava!

 • Kursiyer ve öğretmen tanışması.
 • Nokta atışı bir eğitim için gelmek istenen seviyenin belirlenmesi.
 • İlk kez klarnet dersine katılınıyorsa klarnet tutuşu ve uzun ses üfleme denemesi.
 • Öğrencinin daha önceden klarnet deneyimi var ise çaldığı herhangi bir alıştırma ya da eserin dinlenmesi.
 • İzmir klarnet kursu öğretmeninin mini dinletisi
 • Ücretsiz deneme dersinin başında belirlenen hedefe ulaşabilmek için özel hazırlanan çizelgenin aktarımı.

Klarnet, Türk ve klasik müziğin dışında country, caz, blues, rock ve diğer bir çok müzik türünde kullanılmaktadır. Siz de istediğiniz müzik türünü seçebilir ve buna uygun bir klarnet alarak çalışmalarınızı şekillendirebilirsiniz.

Hayır, ister nota ile isterseniz de müzik kulağınız yardımıyla klarnet çalmayı öğrenebilirsiniz, ancak İzmir klarnet kursu olarak şarkıları daha kusursuz çalabilmeniz ve klarnete daha hakim olup kurs dışında da kendinizi geliştirebilmeniz açısında nota destekli klarnet dersi almanızı tavsiye ediyoruz!

Eğer ki sıfırdan bir eğitim alacaksanız ve daha önce klarnetle ilgili herhangi bir çalışma gerçekleştirmediyseniz klarnet kursu İzmir olarak bizim tavsiyemiz haftalık 1, aylık toplam 4 ders ile eğitime başlamanız olacaktır.

Bu sayede eğitim aldığınız sürenin dışında kalan 6 gün boyunca sık sık dersin tekrarını yapıp bir sonraki derse tam hazırlıklı olarak geçebilirsiniz. İleri düzey alıştırmalara ve şarkı çalışmalarına başlamanız durumunda ders sürenizi isteğiniz doğrultusunda arttırabilirsiniz.

Herkesin algısı, öğrenme stili farklıdır, bu yüzden Griffin Sanat olarak tüm öğrencilerimizin istediği seviyeye ulaşabilmeleri için tamamen kişiye özel bir program oluşturmakta ve ders işleyişini bu çalışma programı doğrultusunda ilerleterek tüm öğrencilerimize %100 öğrenme garantisi sunmaktayız.

Klarnet almaya fırsatınız olmadıysa ya da bütçenize uygun bir klarnet bulamadıysanız merak etmeyin! Klarnetiniz şu an için olmasa bile sanat merkezimizde bulunan sol ve si bemol klarnetlerimiz ile alıştırmalarınızı yapabilir ve klarnet satın alıncaya kadar tüm derslik ve ekipmanlarımızdan pratik amaçlı ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Keman, gitar, bağlama gibi müzik aletleri ile karşılaştırıldığında klarnet fiyatları biraz daha pahalıdır. İndirim kodunuz; ”gırnatagrf1”. Ancak bütçenize uygun 2. el sol ya da si bemol klarnet bulabilir ya da başlangıç aşamasında abanoz yerine bakalit klarnetleri tercih ederek bütçenize uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Klarnet çok geniş fiyat skalasına sahip bir müzik aletidir. Ortalama sol klarnet fiyatları 900-1000 TL‘den başlayıp bir kaç binlere kadar gitmektedir. Ancak başlangıç aşamasında akordu tam, sesi kulağınıza hitap eden, hesaplı bir klarnet almak hem bütçeniz hem de pratik yapabilmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır.

Eğer ki marka-model konusunda kararsızsanız ve yanlış bir tercih yapmak istemiyorsanız hemen bizimle iletişime geçerek bu konuda İzmir klarnet kursu eğitmenlerimizden destek alabilirsiniz!

Kurs ücretlerimiz dönemsel olarak belirlenmekte olup, kampanyalarımız sürekli olarak yenilenmektedir. Bu yüzden güncel klarnet dersi ücretlerimizi öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir’in Göztepe semtinde bulunan müzik okulumuza İzmir’in Balçova, Bornova, Göztepe, Narlıdere ve diğerleri gibi bir çok merkez noktasından dolmuş, vapur, otobüs, metro gibi ulaşım seçenekleri ile sanat merkezimize hiç zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Tam adresimizi iletişim sayfamızdan görebilirsiniz.

İzmir klarnet kursu hakkında sadece Griffin Sanat’ta olan ayrıcalıkları öğrenmek için hemen videoyu izlemenizi öneririz. 🙂

İzmir Klarnet Kursu Fiyatları

”Klarnet öğrenmek öğrenmek pahalı bir uğraştır.” diyenlerin henüz Griffin Sanat’la tanışmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. 🙂 Maalesef ki günümüzde fazla para ödenen her şeyin kaliteli olduğu düşüncesi yaygın. İşte bizimde kırmak istediğimiz düşünce tam olarak bu!

Ferah ve tam donanımlı dersliklerde, profesyonel bir eğitmen eşliğinde İzmir’in en ucuz klarnet dersi ücretiyle eğitim alabileceğinizi söylesek, üstelik ücretsiz deneme dersi sayesinde bütün bunları gözlemleme fırsatınız olacağından bahsetsek ne düşünürdünüz? Aslında sunduğumuz avantajlar bu kadarla sınırlı değil. Hemen şu an bizi arayın ve ayrıcalıklı eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi alın.

Griffin Sanat’ta klarnet kursu fiyatları kişinin yapacağı grup-bireysel ders tercihine ve yaz-kış dönemlerine özel gerçekleştirdiğimiz kampanyalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Bu yüzden net bir fiyat bilgisi alabilmek için bize sitemiz üzerinde bulunan whatsApp butonundan, mail adresimizden ya da iletişim numaralarımızdan ulaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz!

Doğru İzmir Klarnet Kursu Nasıl Seçilir?

Klarnet Kursu İzmir

Klarnet dersi İzmir arayışı içerisindesiniz fakat çok fazla seçenek aklınızı mı karıştırıyor? O zaman doğru klarnet kursunu nasıl bulacağınızı aşağıdaki maddelerle belirleyebilir ve elinizde kalan seçenekler arasından tercih yapabilirsiniz! Bakalım klarnet kursu İzmir eğitmenlerimizin tavsiyeleri neler;

 • İyi bir klarnet eğitmeni.
  Klarnet dersi almaya başladığınız da sizi ilerleyişinizi hızlandıracak, sizi ileri noktalara taşıyacak olan ilk etken İzmir klarnet kursu eğitmeninin iletişimi ve size uyguladığı programdır. Bu yüzden eğitim alacağınız yerde bulunan klarnet eğitmeniyle mutlaka bir ön görüşme sağlayarak, derslerin ilerleyişi hakkında detaylı bilgi alın ve aranızdaki iletişimi inceleyin.

 • Öğretme Stratejisi.
  Herkesin bir konuyu kendine göre anlatma şekilleri ve bir konuyu öğrenmenin bir çok yolu vardır. Ama sizin anlayacağınız yol hangisi acaba? Bunun en doğru cevabını almak için mutlaka bir ders işleyişi gerçekleştirmeli ve derslerin kendi açınızdan tatmin edici olup olmadığını belirleyip, buradan yaptığınız çıkarımlarla ders alacağınız kursu ve eğitmeni seçebilirsiniz!

 • Ücretsiz Tanışma Dersi!
  Yukarıda belirttiğimiz maddelerin ikisini gözlemleyebilmeniz açısından aslında bu seçeneğe sahip olmanız gerekmektedir. Ön ders almanız yalnızca ilk iki madde için değil aynı zamanda kendi aklınızdaki sorulara cevap bulabilmeniz açısından da oldukça önemli! Bu yüzden klarnet dersi İzmir olarak demo ders imkanı sunmayan yerleri seçerken temkinli olmanızı tavsiye ediyoruz.

 • Enstrüman ve Çalışma Alanı.
  Klarnet dersi almak istiyorsunuz ama klarnetiniz yok ve daha derslerdeki ilerleyişinizi de görmeden bir klarnet satın almak istemiyorsunuz. Klarnetle pratik yapamazsanız ilerleme düzeyiniz minimum da olur ancak bu tip durumların önüne geçmek için bazı sanat kurumları ücretsiz pratik alanı ve enstrüman desteği sağlamakta. Bu tip altın fırsatlar sunan yerlere öncelik tanımanız, derslerdeki ilerleyişinizin hızlanması ve verimin artması için bulunmaz bir fırsat niteliğinde!

 • Eğitim Yöntemi.
  Elbette nota öğrenmeden de belli bir seviyeye kadar klarnet çalabilir ve müzik kulağınıza bağlı olarak işleyişi bu şekilde sağlayabilirsiniz, ancak klarnet dersi almadığınız zamanda da tek başınıza ilerlemek istiyor ve klarnete bakışınız 2-3 parça çalmaktan fazlasıysa klarnet dersi İzmir olarak mutlaka notalı bir eğitim veren yerden ders almanızı tavsiye etmekteyiz.

Klarnet ve İzmir klarnet kursu hakkında merak edilen tüm sorulara cevap vermeye çalıştık. Yazımızda yer vermediğimiz, gözümüzden kaçan konuların tamamıyla ilgili bizimle iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz, sanat dolu günler!