İş ya da okul hayatınızın yoğunluğundan kaynaklı kendinizi stres ve baskı altında mı hissediyorsunuz? Çocuğunuzun yaşantısında farkındalık ve farklılık yaratmasını istiyor ve aynı zamanda kendiniz ya da çocuğunuz için bu tempodan bir adım uzaklaşmak istiyorsanız, tam yerine geldiniz demektir! Griffin Sanat yaratıcı drama kursu İzmir ile çocuk, genç, yetişkin demeden sizi farkındalık yaratmaya, rahatlamaya, özgüven ve sosyalliğinizi eğlenerek arttırmaya davet ediyoruz.

yaratici-drama-kursu-izmir

DİKKAT!!! Herkes için Sanat’ sloganımızı destekliyor ve öğrenci adaylarımıza bir destekte biz vermek için ilk ay kurs ücretinizde 50 TL indirim kazanmanızı sağlayacak kodu yazımızın içerisine yerleştiriyoruz. Bu kodu bulup bize WhatsApp üzerinden iletmeniz durumunda kayıt aşamasında bu indirimden yararlanabilir ve kaliteli bir eğitimi ucuza almanın tadını çıkarabilirsiniz! Gelelim yaratıcı drama kursu İzmir sorularını cevaplandırmaya;

İzmir Yaratıcı Drama Kursu İçin Neden Griffin Sanat?

 • Kişiye Özel Çalışma Düzeni ile %100 Başarı Garantili Eğitim.
 • Profesyonel ve Pedagojik Eğitimli Öğretmen Desteği.
 • Haftanın 7 günü Sabah 09:00’dan, Akşam 23:00’a Kadar Ders İmkanı.
 • Bireysel ve Grup Ders Seçeneği.
 • İzmir’in En Uygun Yaratıcı Drama Kursu İzmir Ücretleri
 • Yıl sonu Gösterileri, Sosyal Etkinlikler ve daha fazlası.

Ayrıca kursa başlamadan önceki tüm sorularının cevabını bu yazıda bulacaksın, mutlaka okumanı tavsiye ediyoruz!https://www.griffinsanat.com/sik-sorulan-sorular/

İzmir Yaratıcı Drama Kursu Hakkında Merak Edilenler

drama kursu izmir

1.Yaratıcı Drama Nedir?

Yaratıcı drama, kişilerin doğaçlama biçimiyle yazılı bir oyunu oynamadan, o anda herhangi bir konuyu spontane bir şekilde canlandırmasıdır. Kişilerin hayatında edindiği tecrübelerden esinlenerek, bir hedefin, fikrin, tuluat (doğaçlama), role bürünme benzerindeki yöntemlerden destek alarak canlandırılmasıdır. Şimdiki zaman kavramına ve var olmayanı göstermeye aynı zamanda da varmış gibi yapmaya dayanır.

Fikirleri, olayları harekete geçirmektir. Yaratıcı drama aynı zamanda kişinin bir birey olduğunu hatırlatırken, kendi düşüncelerini daha rahat dile getirebilmesine, özgüvenin gelişmesine ve artmasına, doğru ve sağlıklı iletişim kurmaya, kendini ifadede sorun yaşamamasına, kişisel gelişime, yorumlama yeteneğinin artmasına, beden dilini doğru kullanmaya, konuşma ve utangaçlığı aşmaya, kişinin farkındalığını arttırmaya destek olur.

2.Yaratıcı Dramanın Genel Amaçları

 • Özgüven artışı.
 • Sosyal paylaşım ve topluluk bilincinin oluşumu.
 • Efektif beden dili, jest ve mimik kullanımı.
 • Analitik düşünme becerisi kazandırma.
 • Doğru ve etkili iletişim yeteneklerinin oluşturulması.
 • Düşünce becerilerini arttırma.
 • Kendini keşfetme, geliştirme.
 • Duygusal ifade kazanımı.
 • Sanatsal bakış açısı.
 • Eleştirme ve dile getirme becerilerinin artması.
 • Çevre ve davranış modellemesi analizi.
 • Sorumluluk bilincinin kazanılması.
 • Ritmik beceri gelişimi.

3.Yaratıcı Drama Teknikleri Nelerdir?

Yaratıcı drama eğitiminde kullanılan tekniklerin sayısı epey fazladır. Başlıca yaratıcı drama yöntem ve tekniklerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Rol yapma
 • Rol değiştirme
 • Doğaçlama
 • Pandomim
 • Hikaye canlandırma
 • Donuk imgeler
 • Dedikodu halkası
 • Sıcak sandalye
 • Dans etme
 • Resim çizme

4.Yaratıcı Drama Aşamaları Nelerdir?

Yaratıcı dramanın aşamaları ısınma-hazırlık aşaması, canlandırma ve değerlendirme olarak 3 ana gruba ayrılmaktadır. Hazırlık aşamasında hem harekete dayalı bedensel hareketler yapılır hem de grup dinamiği oluşturulur. Canlandırma kısmında bireysel, ikili ya da gruplar halinde rol oynama kısmı devreye girer. Burada yaratıcı drama teknikleri kullanılır. Son aşamada ise çalışmalar neticesinde elde edilen sonuçlar değerlendirilir.

5.Yaratıcı Drama Eğitimleri Zor mu?

Hayır, aksine oldukça kolay! Yaratıcı drama dersi tamamen kişinin rahatlamasını sağlayan, kişisel gelişimini arttıran ve sosyal bir birey olmanın gerekliliklerini eğlenceli bir yolla öğreten bir eğitim modelidir. Canlandırma, doğaçlama ve sohbet gibi iletişim temelleri üzerine kurulu yaratıcı drama kursu İzmir eğitimleri ile kısa bir zaman diliminde iş, sosyal ve gündelik yaşantınıza fayda sağlayabilirsiniz!

6.Yaratıcı Drama Kursunda Gün ve Saatleri Nasıl Oluyor?

Eğer ki birebir yaratıcı drama eğitimi almak istiyorsanız haftanın her günü açık olduğumuz her saat aralığında eğitim alabilir ve derslerin gün ve saatlerini kişisel müsaitlik durumunuza göre sabitleyebilirsiniz. Ancak grup yaratıcı drama eğitimi almak istiyorsanız var olan grup saatlerimizi öğrenmek için bizimle 0554 971 45 30 numaralı telefondan iletişime geçebilir ve sizin için en uygun gün ve saatte yer alan grupla eğitim görmeye başlayabilirsiniz!

7.Yaratıcı Drama Kursu Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Kendi kişisel gelişimine katkıda bulunmak, iletişim yeteneklerini güçlendirmek, kendi benliğini keşfetmek ve bunların artılarını hayatlarının genelinde görmek isteyen yetişkin ya da çocuk herkes yaratıcı drama kursu İzmir eğitimlerine katılabilir!

8.Çocuklar İçin Yaratıcı Drama Kursu Neden Tercih Edilmeli?

Çocukların bir birey olduğunu keşfetmesi, duygu ve düşüncelerini rahat bir şekilde ifade edebilmesi, özgüvenlerini arttırması ve farkındalık yaratmalarında yaratıcı drama çok büyük bir role sahiptir. Bir şeyleri deneyerek, canlandırarak ve soyuttan somuta örnekleyerek öğrenmek çocuklar için duygu tanımlarında da etkiye sahiptir.

Çocukların küçük yaşta kendilerini fark etmeleri, özgün ve zengin düşüncelere sahip olmaları, problemleriyle başa çıkabilmeleri için yaratıcı drama en etkili yollardan biridir. Çocuklarınızın yukarıda bahsettiğimiz etkileri ve bir çok olumlu etkiden kaynaklı olarak daha bilinçli bir hale de gelmeleri için kesinlikle yaratıcı drama kursu İzmir eğitimlerimize katılmanızı öneriyoruz!

9.Yaratıcı Drama Eğitiminin Faydaları Nelerdir?

Yaratıcı drama ile ilgili sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesi de ‘’yaratıcı drama kursu ne işe yarar?’’ sorusudur. Yaratıcı drama kurslarının hem çocuklar hem de yetişkinler için birçok faydası bulunmaktadır. Yaratıcı drama derslerinin faydalarından başlıcalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • İmgeleme ve imajinasyon gelişimi.
 • Olayları birden fazla perspektiften görebilirsiniz.
 • Etkili ve iyi bir iletişim kurmayı öğrenirsiniz.
 • Duygu ve düşüncelerinizde güzel değişikleri fark edersiniz.
 • Problemler problem olarak hayatınızda kalamaz çünkü çözmeyi öğrenirsiniz.
 • Sosyal hayatınızda daha mutlu ve rahat olursunuz.

10.Yaratıcı Drama Kursuna Kaç Yaşında Başlanır?

Yaratıcı drama kurslarına katılmak için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Uzmanlar tarafından belirtilen görüşlere göre 3 ve üzeri yaş grubu içinde bulunan herkes bir engel olmadan bu eğitime katılabilmektedir. Yaratıcı drama kurslarına kayıt olmadan önce deneme derslerine katılmak sizin için bir avantajdır.

Bu sayede eğitimlerin genel içeriği ve isteklerinizi karşılayıp karşılamayacağı konusunda daha net fikirlere sahip olabilir, ayrıca derslerle birlikte neleri başarabileceğinizi kendi gözlerinizle görebilirsiniz! Yaratıcı drama hayatınıza bir sihirli değnek değdirip her problemi ortadan kaldırmasa da bunu yapabilmenin yolunu size sunacak ve problemlerle başa çıkabilme yetisi kazandıracaktır.

11.Yaratıcı Drama Dersleri Nasıl İşleniyor?

Yaratıcı drama kurslarımızda sizin beklentinize ve taleplerinize göre şekillenen işleyişler ve programlar mevcut. Size uygun ve sizin almanız gereken eğitim süreciniz sizinle birlikte deneme derslerimizden sonra belirliyoruz. Sonrasında yapılan bu program üzerinden ders işleyişleri devam ediyor.

12.Yaratıcı Drama Eğitimlerine Başlamadan Önce Çalışmam Gereken Şeyler Var mı?

Eğitmenlerimiz ve sanat merkezimiz sizin için gereken tüm bilgileri ve eğitimleri ders süreci boyunca sizlere aktarıyor. Bazı derslerden sonra size verilen çalışmalarınızı bir sonraki derse kadar bitirmeniz ve bu bilgileri sık sık tekrar edip, genel yaşantınızda uygulamanız yeterli. Bunun dışında ders öncesinde yapmanız ya da öğrenmeniz gereken ekstra bir konu bulunmamaktadır.

13.Yaratıcı Drama İçin Yetenek Şart mı?

Yaşamınızın her kısmında bulunan bir konuyla alakalı yeteneğe sahipseniz tabiki çok avantajlı bir konumda oluyorsunuz. Ancak yaratıcı drama da yetenek şartı aranmıyor. Yeteneğinizin olmaması size bir eksi katmıyor. Bu süreçte yetenek konusunda bir sıkıntı çekmiyorsunuz, eksikliklerinizin giderilmesi için gerekli uygulamalar derslerde ve verilen çalışmalarda size yaptırılıyor.

14.Griffin Sanat’ta Yaratıcı Drama İçin Deneme Dersleri Verilmektedir?

Griffin Sanat’ta ücretsiz olarak yaratıcı drama için deneme dersleri verilmektedir. Yaratıcı drama kurslarına katılmak istiyor ancak tam emin olamıyorsanız Griffin Sanat tarafından verilen deneme derslerine katılabilirsiniz.

15.Griffin Sanat’ın İzmir’de Yaratıcı Drama Kursu Fiyatları Nedir?

Yaratıcı drama kursu İzmir fiyatları grup ders ve bireysel ders olmak üzere ikiye ayrılıyor. Aynı zamanda almak istediğiniz ders saati sıklığına ve programına bağlı olarak da fiyat değişiyor. Kurslarımızla ilgili detaylı fiyat bilgisi için bizimle 0554 971 45 30 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

16.Griffin Sanat’ın İzmir’de Yaratıcı Drama Dersleri Nerede Veriliyor?

Griffin Sanat, İzmir Hatay metro çıkışının hemen bir alt sokağında bulunmaktadır. Sanat merkezimiz toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı tercih eden sanatseverlere oldukça kolay ulaşım imkanı sunmakta ve merkezi bir lokasyonda yer almaktadır. Detaylı yer tarifi için whatsApp üzerinden konum bilgisi isteyebilirsiniz.