cello-kursu-izmir

Nam-ı değer ‘kemanın büyüğünü’ yani çelloyu çalmak sizin için bir hayal ise bu hayali Griffin Sanat çello kursu İzmir ile gerçekleştirmeye çok yakınsınız demektir! Çello çalmak size zor ve karmaşık geliyor olabilir. Bunun sebebi gerek çellonun boyutunun büyüklüğünden gerek insanların sürekli olarak ”çello zor bir enstruman” şeklinde ki yorumlarından olabilir. Aslında çello çalmak ‘doğru öğrenme sistemiyle’ zor olmak bi yana oldukça eğlenceli ve kolay!

Sizde yıllardır çello çalan birini gördüğünüzde hayranlıkla seyre dalıyor, zevkle icrasını dinliyorsanız, çello çalmaya başlamak için tek engeliniz kaygılarınızsa, kaygılarınızı bir kenara bırakarak ilk adımı atın ve ücretsiz deneme dersi için bizimle iletişime geçin. Ücretsiz deneme dersi sırasında eğitmeninizle ve çelloyla tanışarak aklınızda ki soruların cevaplarını alabilirsiniz. İletişim için 0554 971 45 30  numaralı telefonu aramanız yeterli!

İzmir Çello Kursu Avantajları – Griffin Sanat

izmir-cello-kursu
 • Çalışan ve çalışmayan herkese uygun ders saatleri ( Haftanın 7 günü 09:00-23:00 )
 • Başlangıç aşamasında çello almak istemeyenler için, atölyemizde bulunan çellolar ile pratik imkanı.
 • Çello alım-satım konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti.
 • İzmir müzik aleti satış mağazalarının Griffin Sanat öğrencilerine özel indirimleri!
 • Branşlarında uzmanlaşmış kadro.
 • %100 başarı için, deneme dersinden sonra kişilere özel oluşturulan program.
 • Haftalık düzenlenen etkinlikler, yıl sonu konseri-sergisi ve çok daha fazlası!

Çello Kursu İzmir ile İlgili Soru – Cevaplar

Çello eğitimlerinin gün ve saatleri hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin ortak olan gün ve saat müsaitliklerine göre belirlenmektedir.

Çello boyut olarak büyük bir müzik aleti olduğundan dolayı çalabilmek için belirli bedensel olgunluğu sağlamak gerekmektedir. İzmir çello kursu öğretmenlerimizin bu anlamda belirlemiş olduğu minimum başlangıç yaşı 10‘dur.

İleri yaş grupları için herhangi bir yaş koşulu bulunmamakla birlikte siz de istediğiniz her yaşta çello öğrenmeye başlayabilir ve çellonun büyük dünyasını keşfedebilirsiniz.

Çello çalmayı öğrenmek kişinin tamamen kendi çalışma performansına ve isteğine bağlı olsa da öğrencilerimizden yola çıkarak genel bir süre vermek gerekirse yaklaşık 12 haftalık bir eğitim, temel seviyeye gelmek ve bir kaç parça çalmak için yeterli olacaktır. Temel seviyeyi tamamlamanızın ardından ileri düzey parça ve etüt çalışmalarına geçebilirsiniz.

Çello perdesiz bir müzik aleti olsa da keman, viyola gibi müzik aletlerine göre parmak aralıkları daha geniş olduğundan dolayı daha kolay öğrenilen bir müzik aletidir.

Siz de doğru bir eğitmen eşliğinde en kısa zamanda çello çalmayı öğrenebilir ve Çello kursu İzmir‘in hazırladığı bireysel çalışma programları ile çello öğrenmenin en eğlenceli ve hızlı yolunu keşfedebilirsiniz!

Çello kursu İzmir olarak öğrencilerimizin kurs sonrasında da ilerlemelerinin sürdürebilir olmasından dolayı nota destekli çello dersi almalarını tavsiye ediyoruz ve bu yüzden derslerin işleyişini bu temeller üzerine kuruyoruz.

Ayrıca nota eğitimini bir üst boyuta taşımak isteyenler için de Griffin Sanat olarak öğrencilerimize çello kursunun yanında haftalık 1 derste ücretsiz nota dersi hediye ediyoruz!

Çello çalma konusunda yeteneğin bir payı olsa da asıl payı çalışma ve isteğin oluşturduğu unutulmamalıdır. Yani çello çalmak istiyorsunuz, müzik kulağınız yeterince iyi değil ama sık sık pratik yapıyor ve çello çalma hevesiniz aynen devam ediyorsa çello çalmayı öğrenmek için yetenekli olmaya ihtiyacınız yok! 

Çello kursu İzmir
 olarak eğitimlerimizde yetenek koşulu aramıyor, içinizdeki yeteneği keşfetmenize yardımcı oluyoruz.

Griffin Sanat İzmir çello kursu eğitimleri standart programda haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 birebir özel ders olarak işlenmektedir. 

Ücretsiz deneme dersi, çello kursu almayı düşünen öğrencinin aklında olan soruların cevaplanmasını ve aynı zamanda çello üzerinde uygulamalı olarak yapılacakların anlatıldığı bir demo derstir.

Eğer çello dersi alacaksanız ancak aklınızda soru işaretleri varsa ve derse başlamadan önce ders alacağınız öğretmenle tanışmak isterseniz hemen 0554 971 45 30 numaralı telefondan bize ulaşarak randevu oluşturmanz yeterli!

 • Tutuş ve yay çalışmaları.
 • Parmak basma çalışmaları.
 • Seviyeye ve ilerleyişe uygun repeartuar belirlenmesi.
 • Çello akordu.
 • Teknik çalışmalar.
 • Çello temizliği ve bakım bilgileri.
 • Orkestra ve müzik grubu aktiviteleri (toplu çalma).
 • Nota ve teori bilgisi.
 • İleri düzey etüt ve parça çalışmaları.

Hayır, çello kursu İzmir olarak öğrencilerimizin temel altyapısını oluşturduktan sonra istenilen müzik türleri ile ilgili çalışmalar yapıyor ve çellonun yapısına uygun her müzik türünü çalabilir olmalarına destek sağlıyoruz.

Eğer ki temel seviye eğitiminizi tamamladıysanız klasik, Türk sanat müziği, caz, pop demeden bütün müzik türlerinden çeşitli parçaları çalmaya başlayabilirsiniz.

Evet, sanat merkezimizde bulunan çellolar ile derslere katılım sağlayabilir ve ders dışında da kendinize ait bir çello satın alıncaya kadar çellolarımızı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Çello çalışmaları için saatleri önceden bildirerek saat sınırı olmadan egzersiz yapabilir ve çalışma aralarına ikramlarımızla tatlı bir mola verebilirsiniz. Artık kodumuzu açıklamanın zamanı geldi diyor ve ”grfçello15” kelimesini bize iletmeniz halinde size 25 TL’lik indiriminizi sağlıyoruz!

Çello fiyatları bağlama, gitar, keman gibi müzik aletleri ile karşılaştırıldığında biraz daha pahalı olsa da detaylı bir piyasa araştırması sonucunda temiz bir 2. el ya da başlangıç seviyesi sıfır bir çello bulmak mümkündür.

Ancak bu geniş seçenekler arasında kaybolmayıp, doğru bir tercih yapmak için İzmir çello kursu öğretmenlerimize danışabilir ve kendinize en uygun çello marka-modelini bulabilirsiniz.

Çello derslerimizin ücreti dönemsel olarak belirlenmekte olup, istenen ders sayısına ve çeşitli kampanyalara bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Güncel çello kursu İzmir ücret bilgimizi öğrenmek ve kampanyalarımız hakkında detaylı bilgilendirme almak için bize telefon, mail, mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Griffin Sanat müzik okulu Göztepe metro çıkışına 5-6 dakikalık yürüme mesafesi uzaklığında yer almaktadır.

İsterseniz toplu taşıma araçlarıyla istersenizde şahsi aracınızla (özel otopark imkanı) Balçova, Hatay, Narlıdere, Bornova, Karabağlar bölgeleri başta olmak üzere İzmir’in her yerinde kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çello Dersi Alan Öğrencilerimizin Yorumları

Griffin Sanat'ın çello dersleri İzmir'in en iyisi diyebilirim. Daha önce 1-2 kurs yeri araştırması yapmama rağmen son durağım burası oldu. Aktif ders alalı neredeyse 1 yıl oldu ve hala ders gününü iple çekiyorum. Sadece kaliteli eğitim değil aynı zamanda samimiyet arıyorsanız kesinlikle uğramalısınız!
İsmail Güneş
Elektrik-Elektronik Mühendisi
Çello kursu İzmir aramalarım sonucu ilk olarak karşıma Griffin Sanat çıktı. İyi ki de çıkmış... İlk girdiğimde ortamın güzelliğine hayran kaldığım bu yer deneme dersi sonrasında beni tavladı. 🙂 1 ay önce ilk çello konserimi vermenin mutluluğuyla derslerime devam ediyorum, herkese tavsiye ederim.
Deniz Ayhanoğlu
Öğrenci
Griffin Sanat'la tanışmam arkadaşımın tavsiyesiyle oldu. Önce telefonda bir görüşme yaptım ve bu görüşmeden sonra ikna olmuştum bile. Acaba yapabilir miyim derken artık 5. ayımı doldurdum. ve bir şeyleri başarmak için çalışmanın ve isteğin önemini görmüş oldum. Teşekkürler Griffin Sanat!
Şimal Palamut
Tasarımcı

İzmir Çello Kursu Fiyatları

Griffin Sanat olarak çello dersi fiyatları için en uygun kurs ücreti garantisini sunmaktayız. Hem bütçenize uygun bir çello eğitimi almak istiyor hem de kaliteden ödün vermek istiyorsanız kesinlikle tanışmamız gerekiyor! 🙂 Gelin birlikte kötü geçen 2020’yi en azından biraz olsun güzelleştirelim.

İster öğrenci olun ister çalışan sizde zorlanmadan çello kursu İzmir eğitimlerinden yararlanabilir ve şu an kurslarımızda sunduğumuz %35 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz. Hayatı ve isteklerinizi daha fazla ötelemeyin, hemen bizimle iletişime geçin!

Çello kursu İzmir yazımızda A’dan Z’ye çello dersi ve çello hakkında tüm sorulara cevap verdik. Artık harekete geçme zamanı! Yazımızı burada sonlandırıyor ve sizi ücretsiz deneme dersine bekliyoruz.