Yan flüt, taşıması kolay, görüntüsü estetik, tuşlu ve öğrenmesi eğlenceli üflemeli müzik aletleri arasındadır. Eğer siz de bu müzik aletinin sesine hayranlık duyuyor ve yan flüt çalma isteğinizi karşılayacak güvenilir ve uygun fiyatlı bir kurs seçeneği arıyorsanız Griffin Sanat yan flüt kursu İzmir tam size göre!

yan-flut-kursu-izmir

Yan Flüt Kursu İzmir

”Acaba yeteneğim var mı?”, ”gerçekten yan flüt çalmak kolay mı?”, ”bu yaşta yan flüt çalabilir miyim?” gibi merak ettiğiniz tüm sorularınıza ücretsiz yan flüt deneme derslerimizde cevap bulabilir ve sosyal bir ortamda, eğlenerek günün yorgunluğundan uzaklaşmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Hem ücretsiz bir ders işleyip yan flütle ilgili sorularınıza en doğru cevapları almak hem de eğitmenlerimizle tanışıp sanat merkezimizi keşfetmek için hemen 0554 971 45 30 numaralı telefonu arayın ve ücretsiz tanışma dersi randevunuzu kendi müsaitlik durumunuza göre oluşturun!

İzmir Yan Flüt Kursu Avantajları I Griffin Sanat

 • Geniş ve değiştirilebilir saat seçeneği sayesinde haftanın 7 günü 09:00-23:00 saatleri arasında ders imkanı.
 • Henüz bir yan flüt sahibi değilseniz sanat merkezindeki yan flüt ve ekipmanların ücretsiz kullanımı.
 • Öğrencilerimize çeşitli müzik mağazalarından sağlanan indirimler.
 • İzmir’in en uygun kurs ücretine sahip İzmir yan flüt kursu.
 • Profesyonel eğitmen kadrosu.
 • %100 memnuniyet ve öğrenme garantili bir kurs
 • Çeşitli sosyal aktiviteler, aile sıcaklığında bir ortam.

Yan Flüt Kursu İzmir Hakkında Soru Cevaplar

izmir-yan-flut-kursu

İzmir Yan Flüt Kursu

Yan flüt derslerimiz haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders olmak üzere birebir özel ders şeklinde işlenmektedir. Haftalık 1 ders standart programımız olmakla birlikte, öğrencinin istediği doğrultusunda gün ve saat arttırılabilmektedir.

Ders gün ve saatlerimiz öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin müsaitlik durumuna göre ortaklaşa olarak ayarlanmaktadır. Haftanın 7 günü sabah 10’dan akşam 10’a kadar geniş gün ve saat seçeneklerimizle sizleri bekliyoruz!

Yan flüt üflemeli ve perdeli bir müzik aleti olduğundan dolayı öğrenmesi kolay ve eğlencelidir. Eğer ki temel aşamadaki sesler doğru teknik ile üflenir ise ilerlemek oldukça rahat olacaktır. Eğer ki yapmak istiyorsanız hiç bir şeyin zor olmadığını hatırlayın ve hemen bu konudaki ilk adımları atmaya başlayın!

Yan flüt dersi almaya başlamak için İzmir yan flüt kursu öğretmenlerimiz tarafından belirlenmiş olan minimum yaş 10’dur. 10 yaş ve üzeri herkes dilediği zaman yan flüt kursuna kayıt yaptırabilir.

Yetişkin yaş gruplarında yer alan bireylerin herhangi bir solunum rahatsızlığı olmadığı takdir de başlamalarına engel herhangi bir durum söz konusu değildir.

Yan flüt öğrenme süreniz tamamen kendi isteğiniz ve yaptığınız çalışmalarla ilgili bir süreçtir.

Ne kadar çok pratik yapar ve yan flütünüzle vakit geçirirseniz o kadar hızlı şekilde temel seviyeye erişerek ileri düzey parmak egzersizlerini ve temel düzey parça çalımlarına başlayabilirsiniz.

Yine de ortalama bir süre vermek gerekirse standart bir gidişat ile yaklaşık 16 ders süren bir vakitte temel seviyeye erişebilirsiniz.

Eğitim içeriğimiz tamamen kişiye özel hazırlanmakta olup, öğrencilerimizin hedeflerine ve isteklerine yönelik olarak gerçekleştirilmektedir.

Alanında uzman kadromuz sayesinde belirlenen en kısa süre içerisinde %100 öğrenme garantili nokta atışı bir eğitim desteği sunmaktayız.

Evet, branş farketmeksizin müzik eğitimi alan tüm öğrencilerimize derslerde nota bilgisi vermenin dışında ek olarak haftanın belirli günleri ücretsiz nota dersi imkanı sunmaktayız.

Sizde İzmir yan flüt kursu öğretmenlerimiz tarafından sunulan bu eğitime katılarak hem derslerdeki performansınızı artırabilir hem de kursu bırakmanız durumunda kendi başınıza yan flüt öğrenmeye devam edebilecek temeli oluşturabilirsiniz.

 • Eğitmenle tanışma.
 • Karşılıklı hedef belirlemesi.
 • Yan Flüt ile ilk tanışma ise ses üfleme ve yan flüt tutuşu.
 • Öğrencinin temeli varsa çalınmış bir parça ya da etüdün dinlenmesi.
 • Yan flüt kursu İzmir öğretmeninin performansı.
 • Öğrencinin isteklerine yönelik hazırlanan programın aktarılması.

Elbette hayır, eğer ki yan flüt çalmayı nota ile öğrenirseniz Türk sanat müziğinden Caz müziğine kadar bir çok farklı tarzdaki parçayı ya da etüdü çalabilir ve ilerleyen süreçte yönelmek istediğiniz tarzı daha rahat belirleyebilirsiniz.

Eğer ki ilk kez yan flüt öğrenecekseniz yan flüt kursu İzmir olarak başlangıç olarak haftalık bir ders ile başlangıç yapmanızı ve bu ders saatinin dışında kalan zamanlarınızda yan flüdünüz ile olabildiğince egzersiz yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer ki ilerleyen süreçte ders saatinin yetersiz kaldığını hissederseniz yan flüt eğitmeninize de danışarak ders sürenizde artış talep edebilirsiniz.

Eğer ki amacınız derslerdeki ilerleyişi hızlandırmak ve standart ilerleyişin üstünde bir çizgi belirlemek ise günlük yapacağınız 30 dakikalık bir çalışma sizin için çok faydalı olacaktır.

Ancak o kadar vaktim yok diye de üzülmenize gerek yok, en azından 15 dakika tam odaklı süren bir çalışma bile gerçekleştirirseniz derslerden verim alabilirsiniz.

Hayır, yetenek önemli bir artı unsur olsa da müziğin %70’i çalışma %30’u yetenek işidir. Bu yüzden yan flüt kursu İzmir derslerine başlamanız için herhangi bir koşulu yerine getirmenize gerek yok!

Yalnızca yan flüt çalmayı istemeniz ve ders sonrasında verilen çalışmaları tekrar etmeniz yan flüt çalabilmeyi öğrenmeniz için yeterlidir.

Elbette, Griffin Sanat Merkezi olarak öğrencilerimizin enstrüman alıncaya kadar derslerden geri kalmamaları için ücretsiz pratik imkanı sunmaktayız.

Siz de kendinize ait bir yan flüt edininceye kadar İzmir yan flüt kursu atölyemizde bulunan müzik aletlerini ve yardımcı ekipmanları çekinmeden kullanabilir ve bir sonraki derse kadar yapmanız gereken egzersizleri yaparak hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz.

Yan flüt fiyatları konusunda bir çok seçenek bulunsa da bir kursa başladığınızda hem sizi motive edecek hem de enstrümandan doğru ses almanızı sağlayacak ortalama bir yan flüt fiyatı 750 TL‘den başlamaktadır.

Ancak enstrüman fiyatları dolar üzerinden değerlendirildiği için bu fiyat değişiklik gösterebilir. Siz de bütçenize ve isteklerinize en uygun yan flütü satın almak için yan flüt kursu İzmir eğitmenlerimizle iletişime geçebilir ve alacağınız enstrümanda nokta atışı sağlayabilirsiniz.

Güncel fiyat politikamız hakkında bilgi almak için bize whatsApp, mail, telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Merak etmeyin Griffin Sanat’ta herkesin bütçesine uygun kampanyalar ve ders seçenekleri mevcut!

Sanat merkezimiz İzmir Göztepe lokasyonunda faaliyet göstermektedir. Siz de Urla, Bornova, Balçova, Narlıdere gibi bir çok lokasyondan toplu taşıma araçları yardımıyla kolayca sanat merkezimize ulaşabilirsiniz. Detaylı tarif bilgisi için iletişim sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

İzmir Yan Flüt Kursu Fiyatları

Griffin Sanat olarak ”Herkes için Sanat” ilkemizin gerekliliği olarak yan flüt kurslarımızda geçerli %35 indirim uyguladık. Sizde yan flütün dinlendirici sesiyle enerjinizi atmak, müzikle uğraşıp ”ömür boyu kalıcı” bir hobi edinmek için yapmanız gereken tek şey bizi aramak!

Kurs ücretlerimiz tamamen her bütçeye uygun olarak belirlenmiş olup, dönemsel olarak gerçekleştirdiğimiz kampanyalarla daha da avantajlı hale gelmektedir. Güncel yan flüt dersi ücretleri için hemen iletişim sayfamızdan bizi arayarak bilgi alabilirsiniz!

Doğru Yan Flüt Kursu İzmir Nasıl Seçilir?

Yan flüt dersi almaya karar verdiniz ve attığınız adımları sağlam temeller üzerine kurmak istiyorsanız, yan flüt dersi İzmir eğitmenlerimizin doğru kursu ve eğitmeni bulabilmeniz açısından size önerileri bir rehber niteliğinde! Gelelim dikkat etmeniz gereken püf noktalara;

 • İyi Bir Eğitmen Tercihi.
  Her ne kadar ders alacağınız yerin imkanları önemli olsa da sizin başarılı olmanızı sağlayacak ilk etken yan flüt dersi İzmir eğitmenlerinin sergilediği performans olacaktır. Bu yüzden mutlaka ders alacağınız yeri seçerken öncelikli olarak öğretmenle iletişiminize ardından da eğitmenin genel konuya olan hakimiyetine mutlaka dikkat edin!

 • Doğru Kurs Programının Uygulanması.
  Her müzik aletini öğrenmenin yüzlerce farklı metodu ve tekniği bulunmaktadır. Herkes aynı sistemle yan flüt öğrenemeyebilir, bu yüzden öğrencinin algılayışına en uygun, kişiye özel program oluşturan yerlerle anlaşırsanız hem derslerden aldığınız verimi hem de keyifi arttırmayı başarırsınız.

 • Ücretsiz Deneme Dersi İmkanı Mevcut mu?
  Aslında” alacağım 1 tane ücretsiz ders ne işe yarar ki?” şeklinde bir düşünceye sahip olabilirsiniz, ancak bu ders alacağınız eğitmenle iletişiminizi görmeniz, ilerleyen süreçteki derslerin önizlemesi olacak bulunmaz bir fırsat! Bu yüzden eğer ki bir yer size ücretsiz demo ders imkanı sunmuyorsa yan flüt dersi İzmir eğitmenleri olarak bu seçeneği tekrar gözden geçirmenizi öneriyoruz.

 • Pratik Yapmak için Gereken Ekipmanların Temini.
  Herkes ders almaya ilk karar verdiği anda bir müzik aleti almak zorunda değil, ancak pratik yapabileceğiniz bir enstrüman olmadan derslerin faydasını görmekte neredeyse imkansız! O zaman size ücretsiz ekipman temin edebilecek ya da bünyesindeki müzik aletlerini kullanmanıza olanak sağlayacak bir kurs tercih etmelisiniz.

 • İşleyiş İncelemesi.
  Belki de en önemli maddelerimizden biri de bu. Eğer ki yan flüt kursu almayı düşündüğünüz yer notasız bir eğitim prensibini benimsemişse kesinlikle bu tip yerlerden uzak durmanızı öneriyoruz. Nedenini hemen açıklayalım, kısa vadede 2-3 parça çalmayı öğrenseniz bile nota eğitimi almadığınız için kursu bırakmanız durumunda direkt olarak gerileme sürecine girme ve enstrümanınızdan soğuma riskiniz var! Bu yüzden özellikle bu konuya çok dikkat etmenizi ve kurs sonrasında da ilerleyişinizin durmaması için yan flüt çalmayı mutlaka nota eşliğinde öğrenmenizi tavsiye ediyoruz!

Yan flüt kursu İzmir makalemizi burada sonlandırıyoruz! Aklınızda daha farklı sorular varsa bunları bize iletişim adreslerimizden iletebilir ya da sanat merkezimizi ziyaret ederek çay-kahve eşliğinde bir sohbet ile tüm sorularınıza cevap alabilirsiniz.