saksafon-kursu-izmirCaz ve blues müziğin gözde enstrumanı saksafon, geniş bir aileye sahip olmasından dolayı pek çok müzik türünde kullanılmakta ve vazgeçilmez bir konumda bulunmaktadır. İster sanat müziği olsun ister klasik müzik, tüm parçalara tınısıyla renk katan bu enstrümanı siz de öğrenmek istiyorsanız Griffin Sanat saksafon kursu İzmir tam size göre!

Ücretsiz deneme derslerimize 0554 971 45 30 numaralı telefondan mesaj ya da arama yoluyla randevu oluşturarak detaylı biçimde saksafon hakkında bilgi alabilir, eğitmenlerimizle tanışarak saksafon dersi ile elde edeceğiniz kazanımları görebilir ve sanat merkezimizde eğlence dolu ücretsiz 1 ders geçirerek saksafonla ilk tanışmanızı gerçekleştirebilirsiniz.

DİKKAT! Yazımızın bir yerlerinde senin için gizlediğimiz bir indirim kodu var. Sakladığımız kodu bulup bize iletmen halinde ilk ay ders ücretinde 25 TL indirim kazanabilirsin! Saksafonla ilgili tüm sorularınızın cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz, bu yüzden yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz!

İzmir Saksafon Kursu için İlk Tercih; Griffin Sanat!

Saksafon Kursu İzmir

İçinizden ”tamam ama neden Griffin Sanat’ı tercih edeyim?”, ”ne var ki bu sanat merkezinde bu kadar?” diyebilirsiniz 🙂 Gelin sunduğumuz avantajları birlikte incelemeye başlayalım;

– İzmir’in en uygun fiyatlı saksafon kursu!
– Saksafon almak isteyenler için anlaşmalı mağazalardan süper indirimler!
– Sabah 9 – Akşam 11 arası aktif ders seçeneği.
– Kişiye özel olarak oluşturulan saksafon programı sayesinde %100 Başarı Garantisi.
– Ücretsiz derslik ve müzik ekipmanlarından faydalanma imkanı.
– Ücretsiz Deneme Dersi sayesinde ön bir ders alarak detaylı işleyiş hakkında bilgi edinme.
– Profesyonel Öğretmen Kadrosu.

Saksafon Kursu İzmir Hakkında S.S.S

 • Saksafon nedir?
  Saksafon, genellikle yapımında pirinç kullanılan, ”s” harfine benzeyen, tek kamışlı ve üflemeli bir müzik aletidir. Adolphe Sax tarafından 1840 yılında ortaya çıkarılan bu müzik aleti, patentinin bitişiyle çeşitli luthierler tarafından geliştirilmiş ve şu an olduğu haline getirilmiştir. Saksafonun yüzeyi genellikle altın ya da gümüş kaplama döşenmekte ve üzeri verniklenerek ışıltılı görüntüsü kazandırılmaktadır. Caz ve blues müziğin vazgeçilmez parçası olarak kabul edilen bu müzik aleti ilk zamanlarda ordu müziğinde ve klasik müzik orkestralarında sıkça kullanılmış ve günümüzde Tsm, Thm alanında da kullanılmaya devam etmektedir.


 • Saksafon çalmak zor mu, kolay mı?
  Saksafon çalmak doğru bir sistem uygulandığında düşünüldüğünden daha kolay ve keyifli! Zorluk göreceli bir kavramdır, bu yüzden en iyisi kimsenin ‘ben denedim yapamadım’, ‘çok zor daha ses bile çıkaramadım’ sözlerini dikkate almadan saksafonun zorluk ya da kolaylığını ücretsiz deneme dersine katılarak kendiniz belirlemeniz olacaktır. Eğer ki branşında uzman bir eğitmenle çalışır ve gereken alıştırmaları aksatmadan yaparsanız siz de saksafon çalmayı kısa bir süre de öğrenebilirsiniz.


 • Herkes saksafon çalabilir mi?
  Nefesle ilgili olarak herhangi bir fiziksel rahatsızlığı gündemde olmayan ve saksafon çalma isteği barındıran herkes saksafon kursu İzmir eğitimleriyle saksafon çalmayı öğrenebilir.


 • Saksafon çeşitlerinden hangisini tercih etmeliyim?
  Saksafonun alto, soprano, bas, tenor olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır. Boyutları ve tonları farklılık gösteren bu saksafonlar arasında size en uygun tercihi yapmak için internet üzerinden bu çeşitlerin seslerini dinleyebilir ve kulağınıza en hoş geleni tercih edebilirsiniz ancak saksafon kursu İzmir olarak daha ucuz bir saksafon çeşidi tercih etmek isteyenlere alto saksafonu önermekteyiz.


 • Bir tane saksafon çeşidini çalmayı öğrendikten sonra diğerlerini de çalabilir miyim?
  Saksafon çeşitleri arasında bir takım farklılıklar bulunsa da temel prensipleri öğrendikten ve diğer saksafon çeşitleri üzerinde de biraz pratik yaptıktan sonra istediğiniz saksafon türünü çalabilirsiniz.


 • Griffin Sanat’ta hangi saksafon çeşitlerinin eğitimi veriliyor?
  Sanat merkezi olarak alto, soprano, bas, tenor saksafon eğitimlerini %100 öğrenme garantili olarak vermekteyiz. Ayrıca uygun olan saksafon türünü seçtikten sonra caz başta olmak üzere Türk müziği, blues gibi çeşitli müzik türleri üzerine de çalışmalar yapabilirsiniz.


 • İzmir saksafon kursu programı
  – Saksafonun parçalarının öğrenilmesi ve başlangıç düzey nota eğitimi.
  – Çeşitli nefes egzersizleriyle doğru ve uzun süreli nefes kullanımı.
  – Diyafram çalıştırma egzersizleri.
  – Saksafon tuşlarının nota karşılıklarının kavranması.
  – Farklı tonlarda inici-çıkıcı gam çalışması.
  – Seviyeye uygun şarkı belirlenmesi ve çalınması.
  – Doğaçlama ve çeşitli müzik türlerinden şarkıların incelenip, çalınması.
  – Griffin Sanat merkezi gruplarıyla isteğe bağlı olarak ortak çalışma.


 • Ücretsiz saksafon tanışma dersinde neler olacak?
  – Saksafon öğretmeni ile birebir tanışma.
  – Eğitimler sonucunda gelinmek istenen noktanın tespiti için sohbet.
  – Saksafon çalmaya ilk kez başlanacak ise saksafon tutuşu ve üfleme çalışması.
  – Öğrencinin ön deneyimi mevcutsa etüt ya da şarkı dinletisi.
  Saksafon kursu İzmir öğretmeninden mini bir performans.
  – Öğrencinin talebine uygun şekilde geliştirilmiş çalışma çizelgesi.


 • Saksafon kaç ayda öğrenilir?
  Herkesin saksafon öğrenmek konusunda hedefleri farklı olduğundan bu tamamen kişisel bir süreçtir. Ancak İzmir saksafon kursu eğitimlerinde temel düzey için yaklaşık olarak 12 haftadan oluşan bir süre geçirmek mutlaka gereklidir. Bu süre zarfında saksafon belli başlı parmak egzersizlerini ve gam çalışmalarını tamamlayarak, basit bir parçayı seslendirmeye başlayabilirsiniz.


 • Saksafon hangi tür müziklerde kullanılır?
  Saksafon; caz, pop, rock, klasik, blues, Türk sanat müziği, Türk halk müziği gibi bir çok farklı müzik türünde kullanılmaktadır. Çalınan müzik türüne göre çalınan saksafonun çeşidi değişebilir. Örnek; Türk müziğinde genellikle ‘alto saksafon kullanılırken, klasik batı müziğinde soprano ve tenor saksafon tercih edilmektedir.


 • Saksafon çalmayı nota olmadan da öğrenebilir miyim?
  Evet, eğer ki iyi bir müzik kulağına sahipseniz nota bilginiz olmadan kulaktan notaları çıkararak saksafon çalabilirsiniz, ancak ileri düzey şarkı ve etüt çalma da nota desteğinden faydalanmadığınız için zorluk çekebilir ve öğrenme sürecinizi zorlaştırabilirsiniz. Bu yüzden İzmir saksafon kursu olarak notayı fazla gözünüzde büyütmemenizi ve nota destekli olarak saksafon dersi almanızı öneriyoruz. Bu arada yazımızın başında bahsettiğimiz avantaj kodumuz tam burada; ‘grfsax2018’ kodunu bize iletmeniz durumunda ilk ay kurs ödemenizden 25 TL düşülecektir.


 • Saksafon çalmak için yetenek şart mı?
  Saksafona yatkınlığınızın bulunması ya da müzik kulağınızın iyi olması yalnızca saksafon için değil tabii ki her müzik aleti için güzel bir artı. Ancak saksafon öğrenebilmek için illa ki yetenekli olmanıza gerek yok, yalnızca düzenli çalışma yapmanız ve saksafon kursu İzmir öğretmenlerinin size verdiği %100 öğrenme garantili programı uygulamanız yeterli!


 • Saksafon çalmak için ideal yaş aralığı nedir?
  Saksafon çalabilmek için mutlaka bedensel olarak belli bir gelişime sahip olmak gerekmektedir çünkü saksafon hem ağır hem de nefes gerektiren bir müzik aletidir. Bu yüzden saksafon eğitimi alacak kişinin en az 11 yaşında olması gerekmektedir. 11 yaş ve üstü herkes istediği yaşta İzmir saksafon kursu eğitimine katılabilir.


 • Saksafon fiyatları çok mu pahalı?
  Her müzik aleti gibi saksafonda da bir çok fiyat seçeneği mevcut. Diğer müzik aletlerine oranla biraz daha pahalı olan bu müzik aletini çalmak isteyenler bütçelerine uygun bir saksafon bulabilmek için 2. el seçeneklerini değerlendirebilir ve saksafon çeşitleri arasından ‘alto’ saksafon seçeneğini tercih edebilirler.Başlangıç saksafon fiyatları sıfır seçeneğinde ortalama olarak 1000-1500 TL arasında 2. el seçeneğinde ise 500-750 TL arasında değişim göstermektedir. Eğer hala kararsızsanız ve bu konuda profesyonel bir destek arıyorsanız sanat merkezimize ulaşarak saksafon kursu İzmir eğitmenlerimizle iletişime geçebilir ve gönül rahatlığıyla sağlam bir müzik aleti almanın tadını çıkarabilirsiniz!


 • Saksafon kursu İzmir fiyatları ne kadar?
  Saksafon dersi fiyatlarımız dönemsel yaptığımız kampanyalardan dolayı değişiklik göstermektedir. Siz de en doğru fiyat bilgisi için bizi arayabilir, aynı zamanda çeşitli fırsatlarımızdan da haberdar olabilirsiniz.


 • Saksafon kursu İzmir nerede?
  Saksafon eğitimlerimiz İzmir’in Hatay semtinde hemen İzmirspor metro çıkışının bir aşağı sokağında gerçekleşmektedir. Sanat merkezimize ulaşırken dolmuş, otobüs, vapur, metro gibi bir çok alternatif toplu taşıma aracını tercih ederek kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.


İzmir saksafon kursu yazımızı burada noktalıyoruz! Umarız içeriğimizde merak ettiğiniz her şeyin cevabına ulaşabilmişsiniz, anlayamadığınız şey olsa da problem değil, bizi arayıp sormanız yeterli! 🙂 Yazımızın bitimine kadar bize eşlik ettiğiniz için teşekkürler.