izmir-bateri-kursu

İzmir Bateri Kursu

Hayatını hareketlendirmenin, artık biraz da kendine vakit ayırıp rutinleri biraz olsun geride bırakarak isteklerinizi gerçekleştirmenin vakti gelmedi mi? O zaman size ilaç gibi bir önerimiz var; İzmir bateri kursu! Bateri, eğlenceli ders ilerleyişiyle hem yorgunluğunuzun ortadan kalkmasına yardımcı olacak hem de tempolu hareketleriyle tam anlamıyla size ter attıracak!

Artık vakit, yaş, öğrenebilir miyim gibi kaygıları bir kenara atın ve hemen bateri de neler yapabileceğinizi canlı olarak görmek için 0554 971 45 30  numaralı telefonu arayarak Ücretsiz Deneme Dersine randevu oluşturun! Eğitmenlerimizle geçireceğiniz bu 1 derslik demo dersin sonunda neler başarabileceğinizi kendiniz gözlemleyin!

İzmir Bateri kursu için Neden Griffin Sanat?

 • Geniş Ders Saati Seçeneği (09.00-23.00 arası açık)
 • %100 Öğrenme Garantisi (Kişiye özel program sayesinde hedefe yönelik eğitim)
 • Ücretsiz Pratik Alanı. (Tam donanımlı dersliklerde istediğin kadar çalışma imkanı)
 • Ücretsiz Deneme Dersi. (Yeteneğini ve ilgi alanını tam keşfedebilmen için harika bir fırsat!)
 • Uzman Eğitmen Desteği. (Profesyonel dokunuşlarla istediğiniz hedeflere ulaşın)
 • İzmir’in En Uygun Fiyatlı Eğitimleri. (Her bütçeye uygun çeşitli kampanya ve indirimler)
 • Aktif ve Sosyal. (Haftalık gerçekleştirilen etkinlikler, yıl sonu gösterileri, sergileri ve daha fazlası)

Bateri Kursu İzmir Hakkında Merak Edilenler

Bateri, vurmalı müzik aletlerinin oluşturmuş olduğu topluluğa verilen addır. Bateri bir çok farklı ritm enstrumanın bir araya gelmesiyle oluşmuş, denge ve akıcılığın ön planda olduğu bir ritim aletidir.

Hayır, doğru eğitim programı ve eğitmen desteğiyle bateri öğrenmek aslında çok eğlenceli ve kolaydır. Eğer ki bateri çalma konusunda hevesli iseniz, bateri çalmak istiyorum diyorsanız ve yapılması gereken çalışmaları bir zorundalık olarak görmüyorsanız siz de İzmir bateri kursu ile başarıya ulaşabilirsiniz!

Griffin Sanat bateri kursu haftada 1 gün 1 ders, ayda toplam 4 ders şeklinde birebir özel ders olarak işlenmektedir. Haftalık ders sayısınızı arttırmak isterseniz bize bildirmeniz yeterli olacaktır.

Bateri derslerimiz hem öğrencimizin hem de öğretmenlerimizin ortak müsait gün ve saatleri baz alınarak ayarlanmaktadır. Siz de kendinize uygun gün ve saatte ders işleyişinizi gerçekleştirmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • Yapılan 60 dakikalık bateri egzersizinin, yaklaşık olarak yine 60 dakikalık hızlı yürüyüş ve fitness çalışmasına denk olduğu kabul edilmiş doğrular arasında yer alıyor.

 • Bateri çalmak yalnızca beden sağlığınıza katkı sağlamakla kalmıyor psikologların incelemesine göre aynı zamanda manevi yönünüzde de olumlu etkiler oluşmasını sağlıyor.

 • Ritim algınızı maksimum seviyeye çıkarak olan bateri, çocukların dikkat dağınıklığını ortadan kaldırarak odaklarını yönlendirebilme yeteneklerini geliştiriyor.

 • Rutinler ne kadar can sıkıcı, iş hayatınız ne kadar gergin olsa da tüm bunları uzaklaştırmak için baterinin sert vuruşları oldukça etkili! Bateri derslerin adeta rehabilite olacak ve tüm stresinizi eğlenceli ritimlerle atabileceksiniz.

 • Bateri çalarken gerçekleştirilen el-ayak koordinasyonları ve farklı ritim kalıplarının belli bir uyum içerisinde kullanılması beynin her iki lobunu da üst düzeyde çalıştırmak için oldukça etkili. Bilimsel araştırmalar bateri çalmanın sağ ve sol lobtaki sinyallerin çalışmalar sırasında maksimum seviyeye çıktığını söylüyor.

İzmir bateri kursu eğitimlerimize devam eden en küçük öğrencimizin yaşı 6‘dır. Bateriye başlamak için kas gelişimlerinin istenen seviyede olması yeterli olacaktır.

Yetişkin yaş grubunda yer alan herkes herhangi bir sınıra dahil olmadan istediği her an bateri dersi almaya başlayabilir.

Minik kursiyelerimizin bateri derslerine uygunluğunu görebilmek adına en doğru yol ücretsiz deneme dersine katılmaktır. 

Bateri kursu İzmir eğitimlerine katılan bir çok öğrencimizin evinde baterisi olmasa da sanat merkezimiz tarafından sunulan ‘ücretsiz pratik‘ imkanı sayesinde kolaylıkla derslerde ilerleme gösterdiği gözlemlenmiştir.

Siz de gerek baterinin yüksek sesinden gerek bütçesel zorluğundan dolayı bir bateri satın alamadıysanız temel ve ileri aşamalardaki tüm pratik aşamalarınızı sanat merkezimizde gerçekleştirebilir ve sonrasında dilerseniz uygun fiyatlı bir dijital bateri satın alabilirsiniz.

 • Baterinin incelenmesi ve içerisinde bulunan perküsyonların tanıtılması.
 • Bageti kavrama ve doğru tutuş egzersizleri.
 • El-ayak koordinasyonu hakkında püf noktalar.
 • Başlangıç seviyesine uygun ritim kalıplarının çalışılması.
 • Bateri notasını okumayı öğrenme.
 • Kişinin isteği doğrultusunda belirlenen şarkılarla ritim çalışması.
 • Caz / rock / funk / pop ritimlerinin öğrenilmesi.
 • Sabit ritimlere atak ekleme üzerine çalışmalar.
 • Öğrenilen konuların sanat merkezi bünyesindeki gruplarla yıl sonu gösterilerinde sergilenmesi.

Konu müzik olunca öğrenmenin sınırı olmasa da en azından temel seviye ritimlerin öğrenilmesi ve parçalara temel tartımlarla eşlik edilmesi için bateri ile geçirilmesi gereken yaklaşık 3 aylık bir süre mevcuttur.

Siz gerek derslere düzenli katılım ile gerek bolca pratik ile bu süreyi daha aza indirgeyebilir ve İzmir bateri kursu ileri düzey çalışmalarına daha hızlı adımlarla ilerleyebilirsiniz!

Hayır ister 8 ister 80 yaşında olun yine de istediğiniz zaman bateri dersi almaya ve bateri öğrenmeye başlayabilirsiniz! Eğer içinizde o isteği ve azmi görüyorsanız, bateri öğrenmek istiyorum diyorsanız, siz de bateri çalmaya ve kendinizi ritmin büyüsüne kaptırmaya hazırsınız demektir.

O zaman daha fazla bekleyerek zaman kaybetmeden hemen ücretsiz İzmir bateri kursu deneme dersine randevu oluşturun ve hayatın ritmini bateriyle yakalayın!

Baterinin nota sisteminde diğer müzik aletlerinde olduğu gibi ‘do-si-la’ gibi nota isimleri bulunmasa da baterinin hangi parçalarına hangi aralıklarla vurulması gerektiğini gösteren bir nota yazım düzeni mevcuttur.

Bateri de her parçaya ait nota porte üzerinde farklı yerde bulunurken ritm kalıpları da bu notalar doğrultusunda şekillendirilmektedir.

İlk İzmir bateri kursu esnasında baterinin parçalarının tanınmasının ardından işlenecek ‘bateri notaları’ konusuyla bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Bateri kursu İzmir eğitmeni ile birebir tanışma.
 • Kişinin derslerden beklentisinin doğru anlaşılabilmesi için ön sohbet.
 • Baget tutuşu, çalışma pedi ve bateri üzerinde vuruş denemeleri.
 • Öğrenci önceden tecrübeli ise seviyesinin tespiti için kısa bir performans dinletisi.
 • Bateri öğretmeninin icrası.

Eğer bateri ile ilk tanışmanız ise bateri kursu İzmir olarak tavsiyemiz çalmaya giriş aşamasında haftalık 1 ders ile başlamanız olacaktır.

Bu sayede hem derslere alışmanız hem de geri kalan vaktinizi pratik yapmaya ayırmanız sizin için daha kolay olacaktır.

Ancak temel seviye aşamaları tamamladıktan sonra işlenen konuları kavrama ve uygulama hızınıza da bağlı olarak dilediğiniz şekilde ders sürenizi arttırabilirsiniz!

Bateri çalışmanız için bir saat kısıtlaması yapmak doğru olmasa da uzun vadede yapılan kısa süreli çalışmaların bile çok faydasını göreceğinizin garantisini veriyoruz.

Başlangıç seviyesinde yapacağınız yarım saatlik bir egzersiz düzeni ile baget üzerinde kontrol oluşturup, stick kontrol çalışmalarında istediğiniz seviyeye gelebilirsiniz.

Böylelikle hemen şarkılara eşlik etme aşamasına geçiş yapabilirsiniz. Egzersizlere vakit ayırarak bateri öğrenmek çok kolay!

Bateri çalabilmek için doğaüstü güçlere sahip olmanıza gerek yok. 🙂  Yetenek konusu bateri öğrenmek isteyen kişi için güzel bir artı olsa da çalışmanın yetenekten önce geldiğini unutmamalı ve boş bulduğunuz zamanlarda bol bol bateri ile vakit geçirmelisiniz!

Yine de ben bateri konusunda yeteneğimi denemek istiyorum diyorsanız ücretsiz bateri kursu İzmir deneme dersimize randevu oluşturabilirsiniz!

Bateri dersi almadan önce ne yapabilirim diye düşünüyorsanız bizim tavsiyemiz bol bol bateri içeren parçaları dinlemeniz çeşitli stick kontrol egzersizlerini izlemeniz yönünde olacaktır.

Bunlar sizi hem mental anlamda bateri çalışmalarına hazırlayacak hem de kulak doygunluğu yaratarak ders zamanlarında işinizin kolaylaşmasına yardımcı olacaktır.

Bateri dersi ücretlerimiz dönemsel olarak belirlendiği için güncel fiyatlarımızı öğrenmek ve avantajlı kampanyalarımızdan haberdar olmak için 0554 971 45 30  numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir, whatsApp ve sms yoluyla mesaj gönderebilir ya da info@griffinsanat.com adresine mail atabilirsiniz.

Bateri fiyatları tercih edeceğiniz 2. el – Sıfır ve dijital-akustik tercihine bağlı olarak değişmektedir. Akustik baterilerde düşük kalitede olan bateriler uygun fiyata bulunabilirken, dijital bateriler sunduğu avantajlardan dolayı genellikle daha yüksek fiyatlara sahiptirler.

Siz de bateri almadan önce İzmir bateri kursu eğitmenlerimizle iletişime geçerek marka-modeller hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve anlaşmalı olduğumuz müzik mağazalarından bize özel olarak uygulanan indirim sayesinde uygun davul fiyatları üzerinden satın alma aşamasını daha güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz!

Çocuklar için Bateri Kursu

Müzik aleti çalmanın çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimine inanılmaz faydalar sağladığını artık hepimiz biliyoruz. Peki çocuklarımızın hem eğlenerek enerjilerini atmalarını sağlayacak, hem de sosyalleşmenin dışında fiziksel ve zihinsel aktivitelerinin gelişmesini sağlayacak bateriden daha iyi bir enstruman var mı? Bizce yok! 🙂

Bateri çalarken vücudumuzun tamamını aktif olarak kullanmayı öğrenir ve bunu belli bir ritmik koordinasyon oluşturarak yaparız. Bu sayede özellikle küçük yaş çocuklarda bedensel kas gelişimi sağlanırken aynı zamanda beynin sağ ve sol lobu aktif olarak kullanılır.

İzmir bateri kursu eğitimlerimize katılan 5 yaş ve üzeri bir çok öğrencimiz bulunmaktadır. Eğer sizde kendiniz ya da çocuğunuz için eğlenceli bir aktivite arıyorsanız daha fazla aramanıza gerek kalmadı diyebiliriz! Üstelik sene ortası ve sene sonu konserlerimizde yeriniz bile hazır. Tam şu an telefonda sizi bekliyoruz.

İzmir Bateri Kursu Fiyatları

bateri-kursu-izmir

Bateri kurs ücretlerimiz sanatla ilgilenmek isteyen herkesin bütçesine uygun olarak belirlenmiştir. İster öğrenci ister çalışan olun Griffin Sanat’ta herkese uygun bir kampanya, bir fırsat var! 

İzmir’in en iyi bateri kursundan İzmir’in en ucuz kurs fiyatlarıyla eğitim almak için hemen bizimle iletişime geçin, kısa süreliğine geçerli %35 indirimi kaçırmayın! Profesyonel eğitmen kadrosu eşliğinde %100 öğrenme garantili bateri kursu yalnızca Griffin Sanat Merkezi’nde.

Griffin Sanat Bateri Kursu Nerede?

Sanat merkezimiz İzmir Göztepe metrosuna 7 dakikalık yürüme mesafesi uzaklıkta bulunmaktadır. Siz de vapur, dolmuş, otobüs, metro gibi tüm toplu taşıma araçlarıyla başta Bornova, Göztepe, Konak, Narlıdere, Balçova olmak üzere İzmir’in her yerinden kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz! Detaylı yer tarifi bilgisi için iletişim sayfamızı ziyaret etmeniz daha faydalı İzmir bateri kursu yazımızı okuduğunuz için teşekkürler!